preloader

REZERWACJA ON-LINE

Band Of Heysek

8 Lip 2023
20:00
Cena od 40 zł

Zarezerwuj online

Muzyczny Folwark zaprasza w SOBOTĘ, 8 lipca 2023 r. na koncert zespołu Band Of Heysek.

 

Powstali w Brnie w 2015 roku a swoją muzykę określają mianem „dirty blues”. Lider zespołu, Jan Švihálek wcześniej grał w grupie Hoochie Coochie Band hołdującej bluesowi w klasycznym wydaniu. Band Of Heysek stworzył po usłyszeniu bluesa sygnowanego znaczkiem wytwórni Fat Possum z Clarksdale i takimi nazwiskami, jak Junior Kimbrough, R.L.Burnside czy Paul Wine Jones. Fascynacja tymi dźwiękami powiodła go do źródeł. Swoimi wrażeniami z pobytu w Delcie Mississippi podzielił się z polskimi czytelnikami w 74. wydaniu Kwartalnika TWÓJ BLUES. Dwa lata temu zrealizował swój pomysł na North Mississippi Blues Project który wespół z Band Of Haysek współtworzyli trzej słynni muzycy z Clarksdale i okolic: R.L.Boyce (w 2017 r. nominowany do nagrody Grammy), Kenny Brown i Robert Kimbrough. W ramach festiwalu Blues Alive zagrali kilka koncertów w Czechach i jeden w Polsce w Chorzowie.


Latem 2019 roku cała trójka muzyków na zaproszenie R.L.Boyce’a wybrała się do USA by ze swoimi mentorami spędzić ponad miesiąc. Efektem tego – oprócz wspólnych koncertów, występu na słynnym festiwalu North Mississippi Hill Country Picnic i juke-jointowych jamów – są także powstałe tam dwie autorskie płyty nagrane z udziałem R.L.Boyce’a i Kenny’ego Browna: „R.L. Boyce & Band Of Heysek feat. Kenny Brown – Juke My Joint” oraz „Band Of Heysek feat. Kenny Brown – Bad Ideas”, które ukazały się w roku 2020. Wcześniej w Czechach Band Of Heysek nagrał dwa krążki „Shovel & Mattock” (2017) oraz „I’m Glad I Met You” (2019).


Jan Švihálek – gitara, śpiew
Mojmír Sabolovič – gitara basowa
Lukáš Kytnar – perkusja


www.bandofheysek.cz

Bilety w Przedsprzedaży TANIEJ - w dniu koncertu 50 zł / os. Tuż przed koncertem polecamy degustację whisky (18:00, 150 zł / os.).Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2023 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl