preloader

REZERWACJA ON-LINE

Degustacja whisky - wiosenne przebudzenie!

14 Kwi 2023
18:00
Cena od 150 zł

Zarezerwuj online

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z "wodą życia"! Podczas 2-godzinnego spotkania (14 kwietnia 2023 r., godz. 18:00) poznają Państwo historię whisky, procesy i regiony jej produkcji oraz podział gatunkowy i jakościowy (whisky single malt a whisky blended), metody przechowywania i sposób serwowania.  Ponadto:

• Jak czytać etykiety butelek?
• Czym się kierować przy wyborze whisky w sklepie?
• Co wpływa na jej smak i aromat?
• Czy wiek ma znaczenie?
• Czym się różni bourbon od whisky szkockiej i irlandzkiej?
• Czy można pić whisky z colą?

Prowadzący w sposób przystępny zaznajamia słuchaczy z tematyką degustacji, a następnie zachęca uczestników do aktywnego brania w niej udziału i zadawania pytań. W trakcie degustacji korzystamy z zestawu próbek zapachowych Le Nez du Whisky /Jean Lenoir/ obejmującego pełne spectrum aromatów występujących w whisky. Wszak whisky to cała gama nut: kwiatowych, owocowych, przypraw, tostów, drewna, winne, fenoli, torfu i morza... WARTO poczuć różnicę!

Wybrane whisky:

Stewart’s Finest Blended Scotch Whisky

Dobrej jakości mieszana szkocka whisky o bogatych aromatach miodu, ciemnej czekolady i mandarynek. W ustach gładka, o dobrze zbalansowanym smaku. Posiada wyraźne elementy stylu single malts ze Speyside. Jest świetnym przykładem tradycyjnej sztuki mieszania szkockich whisky. Idealna do koktajli.

Ardbeg 5 YO Wee Beastie

Najsurowszy, najbardziej zadymiony Ardbeg w historii, "mrożący język", pięknie przydymiony dram jest jednocześnie najmłodszym, nieokiełznanym przez wiek Ardbegiem, jaki kiedykolwiek powstał. Kupaż destylatów starzonych w beczkach po bourbonie i po sherry Oloroso przez co najmniej 5 lat butelkowany z zawartością alkoholu 47,4% i bez filtracji na zimno, z zawartością fenoli 55 PPM, pozwala obcować z prawdziwym “potworem w kieliszku”.

Tomatin Legacy Burbon & Virgin Oak Cask

Tomatin Legacy to whisky młoda, mariaż destylatów starzonych w „dziewiczym dębie” oraz w beczkach po bourbonie pochodzących z gorzelni Maker’s Mark. Aromat: słodowy, wanilia, karmel, babka biszkoptowa, ananasy, zielone jabłka, cytryny, igły sosny i trochę dębowych wiórów. Smak: łagodnie słodowy, płatki zbożowe, skórka chleba, wanilia, karmel, jabłka, gruszki, kandyzowana skórka cytrynowa, szczypta pieprzu i dąb. Finisz:średnio długi, dębowy, z nutami owocowych landrynek, wanilii i odrobiną pieprzu.

The Antiquary Blended Scotch Whisky

Nazwa whisky to odniesienie do powieści Waltera Scotta (tyt. polski „Antykwariusz”), której akcja rozgrywa się w Edynburgu.
Aromat: wyrazisty i łagodny, z nutami wanilii, pomarańczy, cytryn oraz odległym śladem torfowego dymu.
Smak: świeży i owocowy z nutami wrzosowymi, znakomita równowaga między destylatami zbożowymi i słodowymi.
Finisz: średnio długi, miękki, z delikatną nutą dymną.

Serdecznie zapraszamy - wymagana rezerwacja! Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2023 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl