preloader

REZERWACJA ON-LINE

Degustacja whisky z charakterem

23 Cze 2023
18:00
Cena od 150 zł

Zarezerwuj online

Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza 23 czerwca 2023 r. (18:00) na spotkanie z whisky z charakterem :)

Podczas 2-godzinnego spotkania poznają Państwo historię whisky, procesy i regiony jej produkcji, podział gatunkowy i jakościowy (whisky single malt a whisky blended), metody przechowywania i sposób serwowania. Prowadzący w sposób przystępny zaznajamia słuchaczy z tematyką degustacji, a następnie zachęca uczestników do aktywnego brania w niej udziału i zadawania pytań. W trakcie degustacji korzystamy z zestawu próbek zapachowych Le Nez du Whisky /Jean Lenoir/ obejmującego pełne spectrum aromatów występujących w whisky. Wszak whisky to cała gama nut: kwiatowych, owocowych, przypraw, tostów, drewna, winne, fenoli, torfu i morza... WARTO poczuć różnicę!

Wybrane whisky:

Dalmore 12YO Single Malt Whisky
Dalmore 12 years old jest wizytówką destylarni od niemal czterdziestu lat. Whisky jest mariażem destylatów starzonych w beczkach po bourbonie (80%) i beczkach po sherry (20%). Aromat: bogaty i potężny, lekko słodowy, ziarna kawy, skórka pomarańczowa, mieszanka orzechowa, sherry i delikatne nuty dębu. Smak: bogaty i złożony, kremowy z nutą słodu, gorzkie pomarańcze, suszone śliwki, wrzosy, toffi, miód, ślady torfu i anyżku. Finisz: długi, skórka pomarańczowa, suszone morele, miód i odległa nutka torfowa.

Islay Mist - The Original Peated Blend
Zbalansowany pięknie, przystępna dla zmysłów, delikatna „mgiełka nad Islay”.
Aromat: delikatny powiew torfowego dymu, zbożowe płatki śniadaniowe, wanilia, brązowy cukier, jabłka, zielone winogrona i przytłumiona nuta ziołowa. Smak: słodycz owiana dymem, wanilia, toffi, płatki zbożowe, pieczone jabłka, ślady igieł sosnowych i dębu.
Finisz: niezbyt długi, z nutami płatków zbożowych, wanilii, ziół, szczyptą kakao i dębu. 

Laphroaig 10 Islay Single Malt Scotch Whisky
Leżakowana przez dziesięć lat i destylowana zgodnie z tradycjami przez kolejnych pasjonatów i wykwalifikowanych mistrzów gorzelnictwa, jest prawdziwie klasyczną szkocką whisky single malt, powstałą ze słodu jęczmiennego, który jest najpierw traktowany dymem na zimno, a następnie suszony nad palącym się torfem. Pokochaj ją, albo znienawidź, ale nie przejdź obojętnie, nie odmawiaj jej uczuć...
Aromat: dymno-torfowy, morskie wodorosty, powietrze przesycone jodem, wypalona trawa, jabłka, winogrona, wanilia, ślady pieprzu, dębu i wędzonej ryby.  Smak: fala torfowego dymu, sałatka z morskich wodorostów, ślady smoły i jodyny, płatki śniadaniowe, wanilia, toffi, pieczone jabłka, popiół cygara i dąb. Finisz: dość długi, dymno-torfowy z dość nieśmiałymi nutami wanilii i karmelu.

Stewart’s Finest Blended Scotch Whisky
Dobrej jakości mieszana szkocka whisky o bogatych aromatach miodu, ciemnej czekolady i mandarynek. W ustach gładka, o dobrze zbalansowanym smaku. Posiada wyraźne elementy stylu single malts ze Speyside. Jest świetnym przykładem tradycyjnej sztuki mieszania szkockich whisky. Idealna do koktajli.

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI!Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2023 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl