preloader

REZERWACJA ON-LINE

Degustacja win z Włoch, Hiszpanii i Chile

19 Maj 2023
18:00
Cena od 100 zł

Zarezerwuj online

WINIARNIA zaprasza na kolejną majówkę z winem :) W piątek, 19 maja (18:00) polecamy dwugodzinne spotkanie z wyśmienitymi trunkami okraszone sporą porcją wiedzy, którą przekaże pasjonat i winogrodnik!

Wybrane wina:

Gufo Merlot Vino Varietale d’Italia
Rubinowo kolor z fioletowym odcieniem. Nuty czerwonych owoców, w szczególności wiśni i śliwek. W ustach pełne i miękkie, o dobrej strukturze i owocowym wykończeniu.
Aromat: rubinowo kolor z fioletowym odcieniem. Nuty czerwonych owoców, w szczególności wiśni i śliwek. Smak: w ustach pełne i miękkie, o dobrej strukturze i owocowym wykończeniu. Smakowity merlot z Abruzji!

Emilia Pinot Grigio Castannove - Włochy
Pinot Grigio to szary członek rodziny Pinot, którego nazwa pochodzi od szarawej skórki winogron. Szczep ten charakteryzuje się nutami białej brzoskwini, lekkimi nutami cytrusów i gruszki. Wyczuwalny element perfum i lekkich przypraw dopełnia to lekkie, łatwe do picia włoskie wino białe. Eleganckie wino o umiarkowanej kwasowości.

Caleuche Carmenere Reserva - Chile
Wino o jasno-rubinowym kolorze z fioletowymi refleksami. W nosie dominują aromaty malin, śliwek, pieprzy i kawy oraz nuty przypraw korzennych. Dzięki dojrzewaniu przez 6 miesięcy w dębowych beczkach nabiera pełnej struktury i gładkich, owocowych tanin, które pozostawiają lekko słodki posmak. Smak uzupełniają nuty owocowe, czekolady i dymu.

Verum cosecha Sauvignon Blanc & Gewürztraminer - Hiszpania
Białe, wytrawne, ekspresyjne wino z regionu Castilla La Mancha. Aromaty kwiatowe z nutą owoców egzotycznych, mineralne i delikatnie pikantne.

Vina Oria Gran Reserva - Hiszpania
Czerwone, wytrawne wino z regionu Carinena. Jest kupażem trzech szczepów: Garnacha, Tempranillo i Syrah. Wino o wiśniowej barwie z brązowymi refleksami. W nosie aromaty wędzonych śliwek i dojrzałych jeżyn z  nutami tytoniu i skóry. Na podniebieniu jest mocne, zaokrąglone, z welwetowymi taninami, zrównoważoną kwasowością i bardzo długim finiszem.

ZAPRASZAMY do rezerwacji - degustacja odbędzie się pod warunkiem pozyskania 5 osób chętnych.

Folwark Stara Winiarnia proponuje Państwu zapoznanie się z niepowtarzalnym aromatem i smakiem wina i whisky przy okazji organizowanych cyklicznie degustacji tematycznych. Działający prężnie Klub Wina zaprasza do zapoznania się z harmonogramem imprez na naszych stronach: www.lubimywino.pl oraz folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy. 
Nasza oferta obejmuje m.in.: 
– Degustacje sommelierskie w Starej Winiarni 
– Degustacje Romantyczne 
– dla Zakochanych 
– Degustacje połączone z uroczystą kolacją 
– Degustacje win i whisky oferowanych na wesela, konferencje i inne uroczystości 
– Szkolenia winiarskie w ramach wizyt zawodoznawczych

Szczególnie polecamy kameralne degustacje w wąskim, kilkuosobowym gronie. Winne degustacje mogą być wzbogacone o elementy warsztatów winiarskich np. z omówieniem zasad produkcji, doboru gatunków, regiony świata a rodzaje win itd. Można zamówić degustację win, której tematem wiodącym będą wybrane z poniższej listy: 
– Jak powstaje wino czerwone? 
– Jak powstaje wino białe? 
– Wina beczkowe o co z ta beczką chodzi i czy wszystkie wina nadają się na dojrzewanie w beczce? 
– Dobór wina do potraw 
– Wina inwestycyjne – czy warto? 
– Czy Zielona Góra jest kolebką polskiego winiarstwa? 
– Jak degustować wino, aby wydobyć z niego wszystkie walory? 
– Jak zamawiać wino w restauracji? 
– Czy założenie winnicy to dobry biznes? 
– Gatunki winorośli uprawiane w Polskich winnicach 
– 12 miesięcy w winnicy – Winnice i regiony winiarskie Nowej Zelandii 
– Winnice i regiony winiarskie Argentyny 
– Burgundia – kolebka Pinot Noir 
– Chardonnay

ZAPRASZAMY!

 Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2023 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl