preloader

REZERWACJA ON-LINE

Degustujemy szkocką whisky i... czujemy bluesa

20 Sty 2024
18:00
Cena od 150 zł

Zarezerwuj online

Degustacja whisky pozwoli Ci poczuć pasję, którą zaraziło się już miliony osób na całym świecie! Podczas 2-godzinnego spotkania poznają Państwo historię whisky, procesy i regiony jej produkcji, podział gatunkowy i jakościowy (whisky single malt a whisky blended), metody przechowywania i sposób serwowania. Ponadto dowiemy się:

• jak czytać etykiety butelek?
• czym się kierować przy wyborze whisky w sklepie?
• co wpływa na jej smak i aromat?
• czy wiek ma znaczenie?
• czym się różni bourbon od whisky szkockiej i irlandzkiej?
• czy można pić whisky z colą?

Prowadzący w sposób przystępny zaznajamia słuchaczy z tematyką degustacji, a następnie zachęca uczestników do aktywnego brania w niej udziału i zadawania pytań. W trakcie degustacji korzystamy z zestawu próbek zapachowych Le Nez du Whisky /Jean Lenoir/ obejmującego pełne spectrum aromatów występujących w whisky. Wszak whisky to cała gama nut: kwiatowych, owocowych, przypraw, tostów, drewna, winne, fenoli, torfu i morza... WARTO poczuć różnicę!

W sobotę, 20 stycznia 2024 r. (godz.18:00), tuż przed koncertem legendarnej Śląskiej Grupy Bluesowej, będziemy degustować:

Claymore Blended Scotch Whisky

Claymore Blended to szkocka whisky typu blended z regionu Highland.  Mieszanka użyta do produkcji tej whisky dojrzewa w beczce 4-5 lat. Jest idealna dla początkujących, jednak z pewnością docenią ją również koneserzy. Słodka nuta mlecznej czekolady, kremowy karmel i lekka goryczka ziaren kawy sprawiają, że ta whisky jest bardzo przyjemna.

Edradour 10YO

Whisky Edradour 10YO wytwarzana jest w najmniejszej szkockiej destylarni. To trunek o subtelnych migdałowych aromatach z nutą suszonych owoców, na podniebieniu wyczujemy głównie marcepan z delikatną orzechową goryczką. Finisz gorzkawy, torfowy.

Fettercairn 12 YO Highland Single Malt Scotch Whisky

Wydestylowana w 2008 roku, starzona w beczkach wielokrotnego napełnienia, finiszowana w dwóch beczkach po winie. W 2020 roku ich zawartość przełożyła się na 638 butelek, bez filtracji na zimno i z naturalną barwą.

Jura 10 YO Single Malt Scotch Whisky

Starzona w beczkach z białego amerykańskiego dębu i finiszowana w beczkach po sherry Oloroso. Aromat miękki; płatki zbożowe z miodem, cytryny, pomarańcze, brzoskwinie, siano, ślad poszycia leśnego, wanilia, karmel i odległa nutka dymna. Smak: słodkie płatki zbożowe, jabłka, toffi, wanilia, karmel, solone orzeszki, szczypta pieprzu i delikatna goryczka dębu. Finisz: średnio długi, słodowy, z nutami pieprzu, siana, wanilii, dębu i odległym śladem dymu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO REZERWACJI MIEJSC!



Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2023 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl