preloader

REZERWACJA ON-LINE

Dłutowski Project feat. Lester Kidson - 11.11.2021

11 Lis 2021
20:00
Cena od 40 zł

Zarezerwuj online

Dłutowski Project feat. Lester Kidson - to grupa przyjaciół nie tylko muzycznych znających się od wielu lat.
Wspólne zamiłowanie do żywego prawdziwego grania i blues rockowe dusze przyczyniły się do powstania tego projektu.

 

Tuż przed koncertem polecamy Degustację polskich win na Święto Niepodległości (godz.18:00, 50 zł/os.).

 

Krzysztof Dłutowski – instrumenty klawiszowe
Wraz z Tadeuszem Nalepą wchodził w skład legendarnej grupy Blackout a później Breakout
W późniejszym okresie wielokrotnie współpracował z grupa Breakout i Tadeuszem Nalepą oraz  czołówką polskiej sceny muzycznej. Wybitny Hammondzista i pedagog, wiele lat spędził jako muzyk za granicami. Powrócił  czynnie na scenę przy okazji powstania grupy OldBreakout a następnie przy pracy nad płyta Natali Sikory „Tribute to Mira”. 
Obecnie prowadzi grupę Dłutowski Project która zaprasza do współpracy różnych wokalistów.

 

Lester Kidson - gitara & wokal
Lester Kidson kilkanaście lat mieszkał w Kanadzie, tam współpracował z gronem cenionych muzyków, między innymi Johnny'ego Vee, Roberta Scotta, czy Robbie Lawsa. Tam też przyswoił sobie umiejętności gitarowe i filozofię, mówiącą, że w muzyce nie ma sztywnych barier stylistycznych. Tam przekonał się, że blues jest muzyką żywą, energetyczną i potrafi być radosny. Korzystając z nabytej wiedzy, wielkiego talentu i uporu konsekwentnie kreuje swój styl, w którym blues wzbogacony jest o elementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimiego Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, którego dość ciemna barwa budzi skojarzenia z najlepszymi amerykańskimi wokalistami.
Wykonuje zarówno własne kompozycje, opatrzone zazwyczaj angielskim tekstem (z pewnymi wyjątkami, gdy śpiewa po polsku) jak i utwory Alberta Collinsa, Johna Lee Hookera, Jimiego Hendrixa, Tommy Castro ale i Deep Purple czy Joe Bonamassy.
Współpracuje z wieloma muzykami , był gwiazdą wielu imprez i festiwali muzycznych w Polsce i po za jej granicami. Jest multinistrumentalistą ale jego dusza zrośnięta jest nierozerwalnie z gitara (zwłaszcza z ulubionym Stratocasterem) blues-rockowy  temperament w życiu na scenie i motocyklu.

 

Jarek Bączkowski – gitara basowa
Basista z bogatym życiorysem muzycznym , założył jedną z pierwszych profesjonalnych sal prób na ul.Iwickiej 17 w Warszawie, współtworzył i organizował koncerty charytatywne , spektakl muzyczny program edukacyjny. Koncertował i nagrywał z gronem wybitnych wykonawców: Sławomir Piwowar, Bogdan Lewandowski, Lidia Stanisławska, Roberto Zucaro, Andrzej Krzywy, Lester Kidson, Natalia Sikora, Danuta Błażejczyk zespoły Alice, Parkway, Crossroads,, Szwagierkolaska, DrQueen i inni.

 

Dariusz Samoraj – gitara
Występował z grupami Trapiści , Johny&Walkers oraz The Case, pojawiał się u boku największych polskich gwiazd, uczestniczył w projektach Krzysztofa Jaryczewskiego, Magdy Femme, zespołów Papa Dance ,Afro Kolektyw, OldBreakout i Natalii Sikory oraz Danuty Błażejczyk.

 

Vlodi Tafel - perkusja
Absolwent Szkoły Muzycznej i.Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale klasycznym i jazzowym.
Od wielu lat współpracuje z czołówką polskiej sceny m.in. Zbigniewem Wodeckim ,Robertem Chojnackim, Patrycja Markowską zespołami Szwagierkolaska, Apteka, Studiem Buffo, Oldbrekaout, Natalia Sikorą, Danutą Błażejczyk i  wieloma innymi. Nagrał kilkanaście płyt, człowiek niezłomny z prawdziwa dusza rockmena jest jedynym na świecie perkusistą z noga amputowana w stawie biodrowym.Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2021 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl