preloader

REZERWACJA ON-LINE

GWYN ASHTON - One Man Blues Band

16 Cze 2023
20:00
Cena od 45 zł

Zarezerwuj online

Muzyczny Folwark serdecznie zaprasza na koncert wyjątkowego Artysty: Gwyn Ashton da popis swej wirtuozerii w piątek, 16 czerwca 2023 r. (20:00). 

GWYN ASHTON (ur. 1960 w Walii) to walijsko-australijski gitarzysta bluesowo-rockowy i piosenkarz.

Urodzony w Walii piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta wyemigrował do Adelajdy w Australii Południowej w latach 60., w wieku 12 lat zaczął grać na gitarze, a w wieku 16 lat rozpoczął swoją muzyczną podróż, grając w barach i na festiwalach w całym kraju.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii, South Australian Music Hall of Fame, wokalista i autor tekstów, Gwyn Ashton, podróżuje po świecie ze swoim akustycznym folkowym i elektrycznym swamp rockin' boogie 'n' bluesowym gitarowym show. Gwyn Ashton, jeden z najciężej pracujących muzyków w Europie i Australii, wydaje na scenie potężny dźwięk, śpiewając i grając jednocześnie na gitarze, basie i perkusji, brzmiąc jak pełny zespół. Rozbija olśniewającą gamę wąskich gardeł National Steel, funkowego bluesa, gutbucket bagiennego rocka i gospel, na różnych gitarach elektrycznych i akustycznych, w tym na gitarach Weissenborn lap slide, 12-strunowych i akustycznych, a teraz wnosi do miasta swój nowy, zelektryfikowany akustyczny koncert, promujący swój najnowszy album „MOJOSOUL”.

Ashton został opisany jako „prawdziwy bluesman” przez Johnny’ego Wintera, a piosenkarz/autor tekstów jest „jednym z najbardziej wszechstronnych artystów, jakich mieliśmy” – klub Deep Ellum Blues – Dallas, TX. Nagrywał solowe albumy z członkami zespołu Roberta Planta i Rory'ego Gallaghera. Przez dwa lata Ashton był zamknięty w Adelajdzie, gdzie poświęcał czas na pisanie, nagrywanie i wydawanie nowej muzyki z członkami Whitesnake, Guns N' Roses, Choirboys, Icehouse, Cold Chisel, Matt Taylor (Chain), Superjesus i współpisanie / produkcja albumów z frontmanem Screaming Jets, Dave'em Gleesonem i piosenkarką / autorką tekstów z Adelaide, Andreą Dawson, na potrzeby jej debiutanckiego wydawnictwa.

Wcześniej w Virgin Records, Gwyn Ashton był kiedyś gitarzystą prowadzącym w Europie w Band of Friends (zespół Rory'ego Gallaghera) oraz w Australii ze Stevem Wrightem (The Easybeats) i Jimem Keaysem (Masters Apprentices). Ashton dzielił sceny z Rayem Charlesem, Van Morrisonem, Hubertem Sumlinem, Johnnym Winterem, Juniorem Wellsem, Rorym Gallagherem BB Kingiem, Buddy Guyem, Mickiem Taylorem, Status Qio, The Yardbirds, Slade, The Troggs i wieloma innymi w ponad 30 krajach.

 

POLECAMY! W przedsprzedaży bilety taniej - w dniu koncertu: 55 zł.Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2023 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl