preloader

REZERWACJA ON-LINE

Silesian Hammond Group & Bruce Katz (USA)

14 Lip 2023
20:00
Cena od 50 zł

Zarezerwuj online

Silesian Hammond Group jest formacją powołaną z inicjatywy Jacka Zająca. Trio organowe, które zaraża słuchaczy swoją energią, oryginalnością i pomysłem na swoją autorską muzykę. Organy Hammonda są w tym projekcie fundamentalne, nie mniej ważną rolę odgrywa gitarzysta Artur Dąbrowski i perkusista Adam Barański. SHG prezentuje bardzo ciekawe połączenie różnych stylów takich jak blues, funky, soul czy odrobina muzyki gospel. Na zaproszenie lidera, trio współpracuje z wokalistkami (aktualnie to Marta Orlich), które swoją charyzmą i osobowością wzbogacają muzykę zespołu. Grupa koncertuje również z gościnnym udziałem sekcji dętej co potęguje euforię i radość wśród słuchaczy. Zespół jest laureatem Rawa Blues Festival 2019 i Blues Alive 2018 (CZ). Silesian Hammond Group sięgnął po tytuł ZESPOŁU ROKU 2022 w ankiecie Blues Top kwartalnika Twój Blues. W dorobku płytowym znajduje się debiutancki album „Coming Home” z 2019 roku a aktualnie trwają prace nad drugą płytą.

Bruce Katz to legendarny pianista / hammondzista (Hammond B3 i fortepian), który jako lider wydał 11 płyt CD i pojawił się na ponad 80 innych płytach z takimi muzykami jak John Hammond, Delbert McClinton, Ronnie Earl, Butch Trucks, Arlen Roth, Duke Robillard, Little Milton, Mighty Sam McClain, Joe Louis Walker, David „Fathead” Newman i wielu, wielu innych.

Był również silnie związany muzycznie z Allman Brothers Band, będąc przez sześć lat członkiem zespołu Gregga Allmana (2007-2013), Jaimoe's Jasssz Band (2010-2015), Butch Trucks's Freight Train Band (2015-2017) i Les Brers. Bruce również od czasu do czasu koncertował z Allman Brothers.

Jest siedmiokrotnie nominowany przez BMA (2008, 2009, 2010, 2015, 2019, 2020, 2021) do nagrody „Pinetop Perkins Piano Player of the Year”, która jest odpowiednikiem „Blues Grammy”. Jego solowe nagranie fortepianowe „Solo Ride” było nominowane przez BMA do „Akustycznego Albumu Roku” w 2020 roku. Był także nominowany przez Living Blues Magazine do nagrody „Outstanding Musician (Keyboard)” w 2015 i 2019 roku. Zdobył nagrodę BMA 2019 za „Najlepszy album akustyczny” za „Journeys to the Heart of the Blues”, nagrany z Joe Louisem Walkerem i Gilesem Robsonem.

Bruce jest zarówno pedagogiem, jak i performerem. Przez czternaście lat był profesorem nadzwyczajnym w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie wykonawstwa jazzowego w New England Conservatory of Music. Wydał również edukacyjne płyty DVD oraz prowadził kursy mistrzowskie na całym świecie. Bruce utrzymuje aktywny harmonogram tras koncertowych z Bruce Katz Band, grając w całych Stanach Zjednoczonych i Europie oraz nadal prowadzi działalność edukacyjną.

ZAPRASZAMY! Bilety w przedsprzedaży taniej - w dniu koncertu 60 zł / os.

Tuż przed koncertem polecamy Degustację amerykańskich bourbonów (18:00-20:00, 150 zł / os.). Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2023 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl