preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

ANDRZEJKI

Wieczór wróżb i przepowiedni + zabawa z DJ'em

Folwark Stara Winiarnia zaprasza Państwa serdecznie na Andrzejki!


W roku 2020, ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii, zabawa andrzejkowa nie odbędzie się. Będziemy serdecznie zapraszać w roku przyszłym.


Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Całkiem, całkiem niedawno wszystkie polskie dziewczęta na wydaniu wiedziały, że w imieniny św. Andrzeja mają szansę dowiedzieć się, jak ułoży im się życie uczuciowe. Dzisiaj to walentynki uważamy na święto zakochanych, ale kilkadziesiąt lat temu to św. Andrzej patronował pragnącym miłości pannom. Patronką chętnych na ożenek kawalerów była św. Katarzyna (4 listopada), jednak z biegiem czasu andrzejki wchłonęły obchody katarzynek, a panowie zaczęli świętować razem z pannami.
Wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą; dawniej wokół domów palono wielkie ogniska, które miały odpędzać złe duchy, a panny pod poduszką umieszczały męskie spodnie, aby wyśnić przyszłego męża bądź liczyły sztachety w płocie w nadziei na to, że dowiedzą się czegoś o przyszłym małżonku.

Folwark Stara Winiarnia zaprasza na Andrzejkowy Wieczór, w trakcie którego przypomnimy niektóre andrzejkowe zabawy i przybliżymy słowiańską tradycję.

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2021 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl