preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Bluesowa degustacja whisky w Folwark Stara Winiarnia

 

Folwark Stara Winiarnia cyklicznie organizuje spotkania z winem i whisky. Aktywnie działający Klub WHISKY w sobotnie, zimowe popołudnie zaprosił na spotkanie z "wodą życia" - tuż przed występem legendy polskiego bluesa, zespołu Śląska Grupa Bluesowa. W trakcie dwugodzinnego spotkania nasi mili Goście mieli okazję nie tylko wypróbować przednich trunków, ale i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o etapach produkcji whisky, o sposobie wyboru i serwowania whisky. W degustacyjne szranki stanęły:

Claymore Blended Scotch WhiskyClaymore Blended to szkocka whisky typu blended z regionu Highland. Mieszanka użyta do produkcji tej whisky dojrzewa w beczce 4-5 lat. Jest idealna dla początkujących, jednak z pewnością docenią ją również koneserzy. Słodka nuta mlecznej czekolady, kremowy karmel i lekka goryczka ziaren kawy sprawiają, że ta whisky jest bardzo przyjemna.


Edradour 10YOWhisky Edradour 10YO wytwarzana jest w najmniejszej szkockiej destylarni. To trunek o subtelnych migdałowych aromatach z nutą suszonych owoców, na podniebieniu wyczujemy głównie marcepan z delikatną orzechową goryczką. Finisz gorzkawy, torfowy.

Fettercairn 12 YO Highland Single Malt Scotch WhiskyWydestylowana w 2008 roku, starzona w beczkach wielokrotnego napełnienia, finiszowana w dwóch beczkach po winie. W 2020 roku ich zawartość przełożyła się na 638 butelek, bez filtracji na zimno i z naturalną barwą.

Jura 10 YO Single Malt Scotch WhiskyStarzona w beczkach z białego amerykańskiego dębu i finiszowana w beczkach po sherry Oloroso. Aromat miękki; płatki zbożowe z miodem, cytryny, pomarańcze, brzoskwinie, siano, ślad poszycia leśnego, wanilia, karmel i odległa nutka dymna. Smak: słodkie płatki zbożowe, jabłka, toffi, wanilia, karmel, solone orzeszki, szczypta pieprzu i delikatna goryczka dębu. Finisz: średnio długi, słodowy, z nutami pieprzu, siana, wanilii, dębu i odległym śladem dymu.Najbardziej do gustu uczestnikom degustacji przypadła ta ostatnia, dziesięcioletnia whisky JURA. W trakcie spotkania padło wiele interesujących pytań, które znalazły swoje odpowiedzi :) Dziękujemy na aktywny udział naszym Gościom i serdzecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dobrymi trunkami na kolejne spotkania w Piwniczce Hrabiego! Zobacz nasz Imprezariusz.

 

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl