preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacja "szkockiej"

Degustacja "szkockiej" whisky


W piątek, trzynastego (!) maja zaprosiliśmy naszych miłych gości na kolejne z cyklicznych spotkań z whisky. W kameralnej Piwniczce Hrabiego w degustacji uczestniczyły:

Ardbeg Ten Islay Single Malt Whisky


Laphroaig 10 YO Islay Single Malt Whisky


Isle Of Skye Blended Schotch Whisky - datowana na 8 lat


The Talisman Blended Whisky

 
Uczestnicy ponad dwugodzinnego spotkania wskazali swoje typy: wśród whisky single malt był to Laphroaig 10YO, wśród blendów - whisky Isle of Skye.

W powstaniu Laphroaig 10 "maczał palce" legendarny Ian Hunter, whisky zdobyła wiele nagród. Według guru whisky, Jima Murraya, to najlepszy szkocki single malt 10 Years & Under! Mocna, z długim finiszem, ucieleśnia charakter whisky Laphroaig a jednocześnie może być doskonałym wprowadzeniem do whisky torfowej; ma zaskakującą słodycz, która prowadzi do długiego, rozgrzewającego finiszu.
Blend Isle of Skye to z kolei kreacja mistrza kupażu Iana Macleoda, jest ukłonem w kierunku klanu Macleod, związanego z wyspą Skye od XIV wieku. Autor twierdził, że formuła whisky została opracowana przez jego rodzinę w XIX wieku i zawiera single malty ze szkockich wysp i z okręgu Speyside oraz whisky grain z North British Distillery. Trzonem blenda są destylowany na wyspie Talisker oraz Speysider Tamdhu. Pierwotna receptura wymieniała również Lagavulina.


 


Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza na kolejne spotkania degustacyjne z winem i whisky!

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl