preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacja WHISKY - Długi Weekend Czerwcowy


KLUB WHISKY Folwarku Stara Winiarnia w długi weekend czerwcowy zaprosił na kolejną z cyklicznych degustacji "wody życia". Degustowaliśmy:

Glenfarclas 12 YO Single Malt Scotch Whisky
Glenalmond Highland Blended Malt Scotch Whisky
Arran 10 YO Single Malt Scotch Whisky
anCnoc 12 YO Highland Single Malt Scotch Whisky

Podczas dwugodzinnego spotkania nasi Goście mogli zapoznać się nie tylko z typologią i sposobem produkcji whisky, ale również z wieloma ciekawostkami na jej temat. Uczestnicy wskazali też swoje typy; spośród whisky single malt wyróżniono Glenfarclas 12 YO Single Malt Scotch Whisky. W roku 2015 ekipa Klubu Wina Folwarku Stara Winiarnia odwiedziła tą destylarnię.


Glenfarclas jest jedną z garstki destylarni starzejących większość destylatów w beczkach po sherry i nie stosujących świeżych beczek po bourbonie. Wersja 12-letnia znajduje się w podstawowej ofercie firmy od dziesięcioleci i porównując ją z 10-letnią siostrą obserwujemy nieco większy wpływ beczki na paletę destylatu. Obserwujemy też przemożny wpływ działań marketingowych, które każą coraz częściej wskazywać whisky ze Speyside jako whisky Highland. Geograficznie ma to niby uzasadnienie, ale "święty" podział regionów produkcji whisky coraz bardziej się zaciera... 'High' się lepiej konsumentom kojarzy.

Aromat: świeży, dość silne nuty sherry i korzennych przypraw, orzechy, dżem z gorzkich pomarańczy, suszone śliwki, cynamon, dąb i lekka nuta dymna.
Smak: głęboki i kompleksowy z widocznym wpływem sherry, suszone śliwki i figi, cynamon, gałka muszkatołowa, nieco dębu i torfu.
Finisz: długi, korzenny z nutami dębu, śladem suszonych owoców i torfowego dymu.


Spośród degustowanych whisky blended wyróżniono Glenalmond Highland Blended Malt Scotch Whisky.Trunek butelkowany z mocą 40% alkoholu wziął swoją nazwę od rzeki Almond - pstrąg na etykiecie nawiązuje do tradycji połowów z tego źródła. W roku 2020 Glenalmond zdobył złoty medal w konkursie International Spirits Challenge.

Aromat: słodki słód i delikatna wanilia, karmel, przyprawy i trochę miodu.
Smak: wanilia, cukier trzcinowy, wanilia, miód i tost z masłem.
Finisz: długi i delikatny.

ZAPRASZAMY serdecznie na kolejne spotkania z whisky i z winem w Starej Winiarni! Polcecamy śledzenie naszego kalendarza imprez.

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl