preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacja whisky przed koncertem Śląskiej Grupy Bluesowej

Winiarnia - 26.01.2019 r.

BLUESOWA DEGUSTACJA WHISKY poprzedziła SUPER KONCERT potęgi bluesa: ŚLĄSKIEJ GRUPY BLUESOWEJ!

 
W degustacyjne szranki stanęły whisky z całego świata . Wśród naszych Gości były zarówno Panie jak i Panowie :) Płci pięknej najbardziej przypadł do gustu japoński blend ze stajni NIKKA; whisky mieszana, będąca kompozycją słodowych i zbożowych destylatów z gorzelni Miyagikyo i Yoichi. Gładka, intensywnie owocowa, uniwersalna i bardzo przystępna. Stanowi świetne wprowadzenie do świata whisky z kraju kwitnącej wiśni i jest znakomitym przykładem japońskiej sztuki mieszania i komponowania destylatów.

 

Wśród Panów zdania były podzielone :) Podobał się zarówno 12-letni INCHMURRIN, szkocka single malt whisky, jak i amerykański BLANTON`S ORIGINAL SINGLE BARREL.
 

Tytuł 1

Whisky INCHMURRIN swą nazwę wzięła od największej wyspy znajdującej się na jeziorze Loch Lomond.

Inchmurrin nazywana jest trawiastą wyspą i taka jest też ta whisky pełna delikatnych, orzeźwiających roślinnych i trawiastych nut. Zawdzięcza to po części destylacji w specjalnych alembikach tzw. inchmurrin stills, których górna część przypomina kolumnę rektyfikacyjną.

Whisky została skomponowana z destylatów dojrzewających w trzech typach beczek - po bourbonie, ponownego napełnienia (refill) i ponownie wypalonych (recharred). Nie była filtrowana na zimno.

degustacja whisky Tytuł 2

Bourbon BLANTON`S ORIGINAL SINGLE BARREL był kiedyś przeznaczony tylko dla najważniejszych dygnitarzy i przyjaciół pułkownika Blantons’a. Dziś wyznaczając standardy bourbona Single Barrel dostępny jest dla wszystkich koneserów na świecie. Leżakuje pomiędzy 6-8 lat i jest butelkowany z mocą 46,5%. W degustacji "wzięła udział" butelka z literką N z beczki nr 282 :)
 

Pozostali zawodnicy to PAUL JOHN BRILLANCE SINGLE MALT (Indie) oraz NOMAD OUTLAND WHISKY (Hiszpania/Szkocja).
 

Polecamy Państwa uwadze kolejne degustacje: zarówno wina jak i whisky! ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO WINIARNI!

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl