preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacja whisky: Speyside, Szkocja


Kolejna z cyklicznych degustacji "wody życia" miała miejsce w ostatni weekend Karnawału - w "ostatkowym" nastroju nasi mili Goście próbowali i oceniali whisky z regionu Speyside:

Aberlour 16 YO Single Malt


Podwójna maturacja czyli dojrzewanie w beczkach z dębu amerykańskiego po bourbonie oraz sherry dodaje jej klasy. Ciepłe i owocowe nuty tego połączenia są wzbogacone ujmująco korzenną słodyczą.

Tamnavulin Double Cask Speyside Single Malt


Double Cask to whisky starzona w beczkach z białego amerykańskiego dębu i finiszowana przez niedługi okres w beczkach po sherry. Aromat łagodny, miód, mus czekoladowy, karmel, toffi, prażone migdały, pieczone jabłka, ślady marcepanu i dębu. W smaku dodatkowo herbatniki w czekoladzie, gruszki, brzoskwinie, cynamon, szczypta pieprzu i imbiru plus lekka goryczka dębu.

BenRiach Heart of Speyside Single Malt


Ponoć "najlepszy single malt  z okręgu Speyside butelkowany bez określenia wieku”. Aromat świeży, słodowy, miód, świeże pieczywo, wanilia i młoda dębina.
Smak łagodny, finisz: niezbyt długi, pikantny, dębowy.

Mossburn Speyside Blended Malt


Kupaż single maltów pochodzących z nieujawnionych gorzelni mających siedzibę w regionie Speyside. Wszystkie komponenty były oryginalnie starzone w beczkach z amerykańskiego dębu, a po kupażu finiszowane w specjalnie zaprojektowanych „Mossburn casks”.

Isle of Skye


Gładka i łagodna whisky mieszana, która zachwyca bogactwem aromatów i wrażeń. Trunek otwiera się słodkim bukietem, pełnym miodu oraz wanilii. Na podniebieniu charakterystyczny kwiatowy, delikatny smak Speyside łączy się z nutami wędzonego torfu i jęczmienia, oferując wielowymiarową i dobrze zbalansowaną mieszankę.
 

Wybór nie był łatwy, zdania wśród uczestników były podzielone, jednak koniec końców wskazano na whisky Mossburn wśród blendów oraz na szesnastoletni single malt Aberlour.

Tuż po degustacji udaliśmy się tanecznym krokiem na koncert duetu Beti & Paul aby "ostatecznie" pożegnać tegoroczny Karnawał :)
Folwark Stara Winiarnia zaprasza serdecznie na kolejne spotkania z whisky i z winem!
  

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl