preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Degustacja whisky z Kraju Kwitnącej Wiśni

Folwark Stara Winiarnia oferuje w swoich zabytkowych murach cykliczne degustacje wina i whisky. Po przerwie wynikającej z tradycji Postu zaprosiliśmy miłośników "wody życia" na kolejne spotkanie degustacyjne.

Tym razem konkurowały ciekawe trunki, które powstały w Japonii:

Kanekou Okinawa

Taketsuru Pure Malt

Nikka Black Deep Blend

The San-In Blended 
 

W opinii naszych Gości na najwięcej pozytywnych opinii zasłużyła Nikka Taketsuru Pure Malt Whisky.


Taketsuru Pure Malt debiutował w ofercie Nikka w listopadzie 2000 roku edycją 12 YO. Niespełna pół roku później dołączyły edycje 17 i 21 years old, które wkrótce kilkakrotnie zdobędą tytuł najlepszej whisky spoza Szkocji w plebiscycie World Whisky Awards organizowanym przez redakcję „Whisky Magazine”. Oczywiście nazwa whisky jest hołdem dla osiągnięć 'ojca japońskiej whisky'.

Nikka Taketsuru to kompozycją whisky single malt z destylarni Yoichi i Miyagikyo w wieku do 10 lat, w procesie dojrzewania użyto beczek po sherry i tzw. remade cask. Najnowsza edycja trafiła na rynek we wrześniu 2020 - przeważającym składnikiem tego pure malta są nadal whisky single malt z destylarni Miyagikyo, ale wyraźnie w stosunku do wcześniejszych mieszanek zwiększono udział whisky z destylarni Yoichi, co nadało kompozycji bardziej wyrazistego charakteru. Owocowość Miyagikyo została uzupełniona delikatnymi, ziołowo-torfowymi akcentami destylatów z Yoichi.

Aromat: owocowo-słodki, śliwki, dżem truskawkowo-rabarbarowy, wanilia, karmel, mleczna czekolada, maślane croissanty i ślad dębu.
Smak: lekki i słodki, cukrzone orzechy, kandyzowana skórka pomarańczowa, gruszki, wanilia, cappuccino, nuty cynamonu i dębu.
Finisz: średnio długi, z nutami dojrzałych owoców, wanilii, karmelu, kakao, szczyptą białego pierzu i subtelną goryczką dębu.

Zapraszamy na kolejne spotkania z whisky! Najbliższe jest pokłosiem konkursu, w którym... można wybrać z naszej bogatej oferty te butelki, które uczetnicy degustacji będą smakować :)

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl