preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacja whisky z regionu Highlands


W Highlands, największym geograficznie, górzystym regionie północnej Szkocji, można odnaleźć zarówno whisky owocowe, słodowe, ale również np. wrzosowe, ziołowe. Do regionu tego zalicza się też wyspę Jura

W degustacyjne szranki stanie pięć wyśmienitych trunków:

  • Fettercairn 12 YO Highland Single Malt Scotch Whisky
  • The Talisman Blended Scotch Whisky
  • Té Bheag Nan Eilean Blended Scotch Whisky
  • Isle of Skye Blended Scotch Whisky
  • JURA 12 Single Malt Scotch Whisky

Według degustujących palma pierwszeństwa przypadła blendowi Isle of Skye, wśród whisky single malt zwyciężył Fettercairn 12 YO.

Degustacja Whisky z Highlands - Isle of Sky
 

8-letnia whisky marki Isle of Skye, wytwarzana z najwyższej jakości destylatów słodowych Island oraz Speyside. Pojedyncze partie wykorzystywane do tego profilu, nie są określone wiekiem, ale szacuje się, że są znacznie starsze niż finalny czas dojrzewania kompozycji.

Skye to jedna z najsłynniejszych szkockich wysp, a zarazem siedziba klanu Macleod, którego seria Isle of Skye jest dumną częścią.


Ta Blended Scotch jest wyjątkowo gładką i łagodną whisky, która zachwyca bogactwem aromatów i wrażeń. Trunek otwiera się słodkim bukietem, pełnym miodu oraz wanilii. Na podniebieniu charakterystyczny kwiatowy, delikatny smak Speyside łączy się z nutami wędzonego torfu i jęczmienia, oferując wielowymiarową i dobrze zbalansowaną mieszankę. Finisz przynosi nuty słodyczy i ostrzejszych przypraw, pozostawiając lekkie, orzechowo-dębowe wykończenie.


Fettercairn 12 YO Highland Single Malt Scotch Whisky
 

Fettercairn 12 YO Highland Single Malt Scotch Whisky dojrzewa przez 12 lat w beczkach po bourbonie z białego dębu amerykańskiego. Whisky o słonecznomiodowej barwie z bursztynowymi refleksami zachwyca bukietem złożonym z aromatów wanilii, gruszek i przypraw, a także niebanalnym smakiem przywodzącym na myśl rześkie nektarynki, owoce tropikalne i świeżo paloną kawę. Zapadający w pamięć finisz wywołujący skojarzenia z rodzynkami sułtankami i toffi.
 

Folwark Stara Winiarnia zaprasza na kolejne degustacje wina i whisky! Poza cyklicznymi imprezami (wykaz dostępnyna stronie https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy) proponujemy również kameralne spotkania degustacyjne - dla dwóch lub więcej osób, które można zamówić/zakupić w formie pakietu pobytowego z noclegiem lub jako voucher - na prezent :) ZAPRASZAMY!
>>>https://folwarkstarawiniarnia.pl/pakiety/degustacja-whisky-dla-dwojga
>>>https://folwarkstarawiniarnia.pl/zrob-prezent

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl