preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacja whisky ze SzkocjiW piękne zimowe sobotnie popołudnie Winiarnia zaprosiła do Piwniczki Folwarku na degustację szkockiej whisky. W szranki stanęło pięć ciekawych trunków, uczestnicy po spróbowaniu wyróżnili dwie dwunastoletnie butelki whisky typu single malt, zacną Jurę oraz równie zacne Dalmore.


JURA 12YO SINGLE MALT SCOTCH WHISKY  - nowoczesna whisky w klasycznym stylu. Dojrzewa 12 lat. Zachwyca bogatą, dymną słodyczą sherry. Uczestników ujął zarówno aromat, owocowo-słodki, jak i smak, w którym można było wyróżnić płatki śniadaniowe z miodem, wanilię, mleczną czekoladę, kandyzowaną skórkę pomarańczy, pieczone jabłka i orzechy włoskie. Finisz ze szczyptą pieprzu i dębu.Dalmore 12 YO dojrzewała przez 9 lat w beczkach po burbonie, przez kolejne 3 częściowo w beczkach po 30-letnim sherry. W nosie aromaty cytrusowe, czekolady i aromatycznych przypraw. W ustach mocno wyczuwalne cytrusy i nuty sherry oloroso i wanilii. W końcówce palona kawa i czekolada.

W degustacji uczestniczyły również: "młodsza" Jura Diurach’s Own 10YO, Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky oraz Tamnavulin Single Malt Double Cask Scotch Whisky. DZIĘKUJEMY uczestnikom spotkania i zapraszamy na kolejne degustacje wina i whisky w Folwarku Stara Winiarnia!

 

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl