preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacja Win w Domu Zdrojowym - Rabka Zdrój

Znany z degustacji win Folwark Stara Winiarnia został zaproszony przez dr Andrzeja Walawskiego - dyrektora ds. lecznictwa Uzdrowiska Rabka - do przeprowadzenia degustacji win w ramach obchodzonych w tym roku uroczystości z okazji 150–lecia Uzdrowiska Rabka. Degustacja odbyła się w Domu Zdrojowym w Rabce-Zdroju, a poprzedzona była wykładem wspomnianego już dr n. med. Andrzeja Walawskiego - “Wino a zdrowie”.

Pan Doktor - znawca i pasjonat win czerwonych - podczas wykładu opowiadał o zdrowotnych aspektach związków zawartych w winie, a także jak pić wino dla przyjemności.

Degustacja została podzielona na dwie części: w pierwszej Andrzej Majchrzak - właściciel Folwarku Stara Winiarnia, pasjonat dobrego wina – opowiadał o technice picia wina poprzez rozpoznawanie jego smaku, zapachu, a także o ocenie wizualnej spożywanego trunku. Prelegent zaprezentował dwa wina czerwone ze słonecznej Toskanii.

W drugiej części p. Marek Górski – właściciel winnicy “Krokoszówka Górska” z pasją opowiadał o uprawie winorośli i produkcji win, prezentując swoje osiągnięcia. Wina Pana Marka coraz częściej zdobywają laury na krajowych festiwalach, ciesząc się zasłużoną popularnością.
 

Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl