preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacja win z Hiszpanii


Hiszpańskie wina zawsze wzbudzają emocje, czasami skrajne. Jednak kraj ten, dzięki największemu na świecie areałowi upraw, obecny jest winnie powszechnie, zaś dzięki różnorodności i ciekawemu charakterowi o hiszpańskich winach można prawić bez końca.
Najbardziej popularne w świadomości odbiorców hiszpańskie wina to rioja – czyli czerwone wina wytrawne od owocowych młodych tinto joven, po wykwintne i długowieczne gran reserva, malaga i jerez (czyli sherry - od wytrawnej po bardzo słodką) oraz cava – wina musujące robione metodą tradycyjną.

W szranki podczas degustacji win w folwarcznej Piwniczce Hrabiego stanęło pięć win:
- Verum Roble - białe, wytrawne z regionu Castilla La Mancha, w środku Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot,
- Rotllan Torra Crianza - czerwone, wytrawne z regionu Priorat DOC z Merlot, Cabernet Sauvignom, Syrah, Cariñena,
- Albariño Compostelae - białe, wytrawne z regionu Rias Baixas DO, 100% Albariño,
- Verum Tosca Merlot - starzony przez 12 miesięcy w 340 litrowych beczkach Merlot z domieszką Tempranillo i Caberneta,
- Verum cosecha Sauvignon Blanc & Gewürztraminer – docenione i uhonorowane złotym medalem w czasie hiszpańskiego konkursu CINVE.
 

Nasi Goście swoją sympatią obdarzyli to ostatnie wino, pochodzące z Kastylii z regionu La Mancha. Białe, wytrawne, ekspresyjne. Na pokładzie aromaty kwiatowe z nutą owoców egzotycznych, mineralne i delikatnie pikantne połączenie szczepów Sauvignon Blanc i Gewürztraminer.


Wśród win czerwonych "zwyciężył" inny przedstawiciel winnicy Verum Bodegas y Viñedos, Verum Tosca. Wino wytrawne, pełne, ze szczepów Merlot, Tempranillo i Cabernet Sauvignon. Wyczuwalne aromaty granatu, czarnych jagód i czekolady, łagodnie taniczne.Folwark Stara Winiarnia ZAPRASZA na kolejne spotkania degustacyjne z winem i whisky! Strona wydarzeń: https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl