preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacja win z Portugalii i Węgier


Nadeszła kalendarzowa jesień! Pierwsza jesienna degustacja wina w  WINIARNI poprzedzała wieczór bluesa i rockowych ballad w wykonaniu Antoniego Krupy z zespołem. Naszym miłym gościom zaproponowaliśmy zestaw win z Portugalii oraz węgierski "rodzynek" w kolorze czerwonym :)

W trakcie degustacyjnego spotkania sommelier zaproponował, aby w stosunku do pierwotnie proponowanych win dołączyć do zestawu jeszcze jedną pozycję z półek dedykowanych Portugalii w naszej Piwniczce. I tak oto wśród degustowanych zlalazło się czerwone wino Plansel Selecta Reserva ze "stajni" Doriny Lindemann. Co ciekawe, wino to zostało wskazane przez uczestników spotkania, jako najciekawsze spośród degustowanych win w kolorze czerwonym! 

Plansel Selecta Reserva Red Dorina Lindemann to wino Alentejo – gładkie i eleganckie z niesamowitym miękkim i owocowym wykończeniem. Na pokładzie 50% Aragonez i 50% Tinta Barroca. Winogrona zbierane ręcznie zbierają się w ciągu nocy, a następnie powoli fermentują w ciągu 4 tygodni w tradycyjnych lagarach. Dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. A wrażenia? Słodkie i skoncentrowane dzikie owoce z delikatnymi nutami kwiatowymi i delikatny dotyk gorzkiej czekolady, lukrecji i marcepanu. Na podniebieniu bardzo gęste, gładkie i eleganckie z niesamowitym, miękkim i owocowym wykończeniem.
 

Wśród win w kolorze białym wskazano na jeszcze jedno wino wyprodukowane przez panią Dorinę Lindemann: Seleção White, z zawartością 60% Gouveio, 20% Arinto i 20% Viosinho w butelce. Czysty, lekki cytrusowy kolor, w nosie pełne dojrzałe owoce, z białą brzoskwinią i dyskretnymi nutami cytrusowymi, marakui i ananasem. W ustach soczyste z egzotycznymi nutami. Dobra struktura z finezją. Sprawdziło się :)Quinta da Plansel znajduje się na południe od Lizbony, w słynnym regionie winiarskim Alentejo. Dorina Lindemann przyjechała tutaj z Niemiec i zmieniła świat nieco zdominowany przez mężczyzn winiarski region. Ponoć kobiety zachowują większą koncentrację nad winnym procesem produkcji i dodają od siebie wrażliwą duszę :) Efekt? Dorina obecnie jest jednym z najlepszych producentów wina w Portugalii, co potwierdzają pozycje wskazane przez uczestników naszego degustacyjnego spotkania.
Zapraszamy na kolejne degustacje wina i whisky w Folwarku!

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl