preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Degustacje wina i whisky - Narodowe Święto Niepodległości

W Narodowe Święto Niepodległości pragnęliśmy z nutą patriotyzmu degustować wina polskie - BIAŁE I CZERWONE.


 
Goście naszego spotkania mieli możliwość poznać specyfikę rodzimych winnic, regiony winiarskie w naszym kraju oraz szczepy winne polecane w naszym klimacie. Można było pytać o cały proces uprawy i produkcji wina a informacje pochodziły z pierwszej ręki - od winogrodnika!Atmosfera degustacji była tak wspaniała, nasi Goście tak zachwyceni, że dowiedziawszy się, iż w Piwniczce Hrabiego odbywają się również spotkania z whisky, wyrazili chęć spotkania w dniu następnym z "wodą życia". Zaproponowaliśmy więc wyjątkowy zestaw trunków; skomponowany z ulubionych, wyróżnionych podczas tegorocznych spotkań degustacyjnych z whisky:

  • Glenfiddich 12-letni Single Malt Scotch Whisky
  • Ardbeg Ten Islay Single Malt
  • Nomad Outland Whisky
  • Fettercairn 12 YO Highland Single Malt Scotch Whisky
  • Lagavulin 16-letni "Wielki"W takim zacnym gronie wskazanie faworyta było naprawdę trudne, ale "zwyciężyła", zresztą podobnie jak w ostatnich pojedynkach z whisky, delikatność, przystępność - "wygrał" trunek z Fettercairn.

 
Destylarnia Fettercairn we wschodniej części Highland jest jedną ze starszych szkockich destylarni; założona w 1824 roku stała się drugą po  Glenlivet Distillery oficjalnie licencjonowaną. Była onegdaj własnością Sir Williama Gladstone'a - czterokrotnego premiera Wielkiej Brytanii. Większość wyprodukowanych tutaj destylatów jest wykorzystywana do whisky typu blend firmy Whyte and Mackay, na rynek tylko mała część trafia jako whisky single malt.Fettercairn 12 YO Highland Single Malt Scotch Whisky wspaniale oddaje charakter wschodniego Highlands. Miodowo-bursztynowy kolor zachęca do degustacji. Słodki aromat wanilii i gruszek, z delikatną nutką przypraw i niesamowicie odświeżający smak nektarynek i owoców tropikalnych, z subtelnym posmakiem prażonej kawy, goździków i imbiru. Długi i zapadający w pamięć finisz z posmakiem rodzynek i czarnej kawy ujął na tyle Gości naszego spotkania, że wskazali Fettercairn 12 YO jako zwycięzcę pojedynku szkockich whisky single malt.

ZAPRASZAMY na kolejne, cykliczne spotkania z winem i whisky w Folwarku Stara Winiarnia! Imprezariusz: https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl