preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Folwark Sztuki w AMBERGU

BAWARIA ZDOBYTA - Galeria Folwark Sztuki w AMBERGU

W dniach od 17. do 19. września przedstawiciele Folwarku Stara Winiarnia brali udział w uroczystościach poświęcenia Klasztoru franciszkanów w Ambergu w Bawarii. Zaproszenie otrzymaliśmy nie tylko ze względu na wcześniejsze kontakty z proboszczem parafii, ale przede wszystkim z uwagi na naszą szeroką działalność kulturalną i rozrywkową, która – jak widać – znana i doceniana jest również za granicą.

Do Ambergu przyjechali muzycy i artyści związani od dawna ze Starą Winiarnią: wśród nich Marta Witosławska z Mszany Dolnej, Michał Liszka z Mszany Dolnej, Zygmunt Kłosowski z Męciny, Aleksander Majerski z Limanowej, Józef Steliga, Roman Smoroński z Limanowej, Roch z Berlina, Tadeusz Latoń z Sułkowic z bratem. Dzięki nim uroczystości klasztorne zyskały niepowtarzalną oprawę artystyczną, a spontaniczne występy muzyków wzbudzały ogromne zainteresowanie przybywających gości.

Ekipa kulinarna z Zakliczyna i Starej Winiarni dbała o atrakcje dla podniebienia: na polskim stoisku serwowano wyśmienite pierogi, smakowity gulasz i chleb ze smalcem, a na deser pyszne ciasto drożdżowe. Nieoceniona okazała się pomoc Polaków mieszkających w Ambergu, którzy niestrudzenie zachęcali wszystkich do próbowania polskich specjałów.

Na uroczystościach pojawił się sam burmistrz Ambergu Wolfgang Dandorfer, który powitał wszystkich przybyłych gości i oficjalnie ogłosił otwarcie Klasztoru po 2-letnim remoncie. Zaprosił też wszystkich do podziwiania nowego oświetlenia całego kościoła i wzgórza Mariahilfberg.

Przez 3 dni na jarmarku w ogrodzie klasztornym można było kupić rzeźby, obrazy, wyroby kowalskie, starocie, książki, kwiaty i domowe przetwory. Nie zabrakło też dobrego piwa oraz tradycyjnych bawarskich kiełbasek i golonek.

Wszyscy goście mieli okazję zwiedzić odnowione budynki klasztoru, a dla miłośników muzyki klasycznej przygotowano koncert chóru „Domspatzen” z Regensburga, założonego przez brata papieża Benedykta XVI, oraz znanej śpiewaczki Birgitte Traeger.
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl