preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| I MAŁOPOLSKI FESTIWAL WINA
Pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Folwarku Starej Winiarni w Mszanie Dolnej odbył się po raz pierwszy MAŁOPOLSKI FESTIWAL WINA.

Imprezę przewidzianą jako zjazd winiarzy województwa małopolskiego połączoną z prezentacją w postaci degustacji win z naszego regionu otworzył uroczyście p. Marek Jarosz - Prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina podkreślając, że jest to wielka próba powołania do życia pierwszego Festiwalu Win w Małopolsce. W odróżnieniu od województwa podkarpackiego oraz lubuskiego, nasze województwo nie posiadało do tej pory tego typu imprezy.

Winiarze małopolscy zaprezentowali bogatą ofertę win białych i różowych oraz win musujących. Każdy mógł więc znaleźć coś dla siebie, nie brakowało też amatorów smakowitych serów i wędlin oferowanych jako nieodzowny dodatek do wina, oraz produktów regionalnych i soków owocowych.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu poparli pomysł, aby w Folwarku Stara Winiarnia skupiało się środowisko winiarskie i aby na bazie jego historii tworzyć centrum winiarstwa małopolskiego z cyklicznie organizowanym świętem wina „Małopolskim Festiwalem Wina”.

Uświetnieniem Festiwalu Win był koncert gigantów gitary RADULI TRIO (Marek Raduli – gitara; Krzysztof Ścierański – bas; Przemysław Kuczyński – perkusja).

Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom biorącym udział w Festiwalu. Szczególnie dziękujemy Markowi Jaroszowi za ogromny wkład w organizację tej wspaniałej imprezy.
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl