preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

I Międzynarodowe Sympozjum Artystyczne "Wyżyny Sztuki"

I Międzynarodowe Sympozjum Artystyczne - WYŻYNY SZTUKI dobiegło końca.

GALERIA FOLWARK SZTUKI – XVI-wieczny KASZTEL - CHATEAU Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna ul. Ogrodowa 2 gościła od 03 – 09.07 uczestników I Międzynarodowego Sympozjum Artystycznego - WYŻYNY SZTUKI - zorganizowanego przez Galerię Michała Liszki z Mszany Dolnej, Wydział Artystyczny Akademii im Jana Długosza w Częstochowie oraz Międzynarodowy związek East West Artists ze Stuttgartu.

Spotkanie to przeszło już do historii, ale dało początek nowym kontaktom polskich twórców z artystami z różnych stron świata.
Artyści zostali zaproszeni według takiego klucza, aby każdy z nich reprezentował inne środowisko lub inny krąg kulturowy. Artyści z Niemiec, Węgier, Słowacji,Turcji, Francji i Japonii zaprezentowali na wystawie kończącej Sympozjum jak różne mogą być języki wypowiedzi artystycznej.
Kuratorem tej wystawy był prorektor Częstochowskiej Akademii im Jana Długosza prof. Jarosław Kweclich.

W Sympozjum wzięli również udział wychowankowie z pracowni Michała Liszki, dla których była to bezcenna okazja do poznania osobiście wybitnych artystów i obserwowania ich przy pracy.

Wieczór zorganizowany na zakończenie Sympozjum WYŻYNY SZTUKI uświetnił swoją obecnością Burmistrz Mszany Dolnej p. Tadeusz Filipiak. Z podziwem wyrażał się o pracy artystów oraz dziękował organizatorom za wysiłek włożony w przygotowanie tego artystycznego spotkania, dzięki któremu Mszana Dolna jest coraz bardziej znana już nie tylko w POLSCE, EUROPIE ale staje się znana w ŚWIECIE. Należy też w tym miejscu wspomnieć o coraz częściej przyjeżdżających na koncerty do Folwarku Stara Winiarnia w MSZANIE DOLNEJ artystach - muzykach z USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Włoch... (CRIS BARBER jeden z najlepszych na świecie puzonistów – bardzo dobry kolega ERICA CLAPTONA !!! (GB) czy Debie DAVIES (USA)). Nie zapominając o POLSKICH prawdziwych gwiazdach jak: Jarek Śmietana, Gienek Loska, Grażyna Łobaszewska, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Voo Voo Wojciech Waglewski i MĘSKIE GRANIE, Pudelsi, Sztywny Pal Azji, Sławek Wierzcholski i Nocna zmiana Bluesa itd. Nasze wspólne działania mają wielkie znaczenie dla promocji naszego pięknego miasta MSZANA DOLNA.

Patroni medialni Sympozjum WYŻYNY SZTUKI:
Radio Kraków, Limanowa In, TV28.

Uczestnicy pleneru (Sympozjum) Mszana Dolna 2011:
RUSKO PAWOLl - SŁOWACJA
MAREK OLSZYŃSKI - RZESZÓW
WALDEK RUDYK - CHEŁMEK
TADEUSZ KOSELA - CZĘSTOCHOWA
JAKUB JAKUBOWSKI - CZĘSTOCHOWA
BARTOSZ FRĄCZEK - CZĘSTOCHOWA
JAROSŁAW KWECLICH - CZĘSTOCHOWA
OZREM ALPAY - TURCJA
DOROTHEA FLEISS - NIEMCY
POONEH JAFARI - IRAN
NADER NAVOODI - IRAN
LONOVICS LASZLO - WĘGRY
GNANDT JANOS - WĘGRY
YOSHIKI TAKATA - JAPONIA
CHEMAO EL FIHRI - MAROKO
MICHAŁ LISZKA - MSZANA DOLNA

Zdjęcia z wernisażu wykonał PAWEŁ LUPA.
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl