preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| I TARGI SZTUKI - Finał

I TARGI SZTUKI zostały uroczyście ZAKOŃCZONE !!!

To już ostatni – trzeci weekend I Targów Sztuki w Folwarku Stara Winiarnia. Na zakończenie 2-tygodniowej imprezy w piątkowy wieczór wystąpiła Śląska Grupa Bluesowa. Był to trzeci ich występ w Muzycznym Folwarku, a dla fanów śląskiego bluesa to za każdym razem prawdziwa gratka. Gitarowe popisy Leszka Windera, solówki perkusisty i basisty, humor Jana Skrzeka i niebanalny głos wokalistki Agnieszki Łapki – to kwintesencja tej grupy. Śląski blues doskonale współgrał z klimatem obrazów prezentowanych na Targach.

Następnego dnia, w nastroju bardziej rodzinnym, odbył się koncert z udziałem zespołu Andrzeja Gruszczyka – znanego już w Starej Winiarni śpiewającego poety oraz dwóch, pełnych wdzięku młodych artystek – Claudii Kuczaj i Julii Liszki.

Sobotni koncert był także okazją do podsumowania I Targów Sztuki, przekazania podziękowań wszystkim zaangażowanym w ich przygotowanie i udany przebieg, poczynając od inauguracyjnego koncertu zespołu VSpeed, poprzez dwugodzinną bezpośrednią relację z Targów, transmitowaną przez patrona medialnego imprezy - Radio Kraków, oraz niezapomniany koncert Hanny Banaszak w Muzycznej Owczarni, kiedy to odbyły się licytacje dzieł sztuki prezentowanych na Targach.

Michał Liszka – organizator Targów – przedstawił również wychowanków ze swojej pracowni plastycznej, chwaląc ich artystyczną pasję, zaangażowanie i talent.
W przerwie koncertu odbyły się licytacje kilku wybranych dzieł prezentowanych w Galerii Folwark. Tym razem były to obrazy m.in. prof. Kweclicha, Danuty Franczak i Jakuba Jakubowskiego. Hojnych nabywców nie brakowało i tak jak poprzednio, wszystkie zgromadzone w ten sposób fundusze zostaną przekazane Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem – MADA.

I Targi Sztuki w Folwarku Stara Winiarnia przeszły dziś do historii, ale każdy koniec to początek czegoś nowego i przed nami już kolejne plany i wyzwania. W lipcu Micha Liszka zaprasza do Folwarku Sztuki na Międzynarodowe Sympozjum Artystyczne „Na wyżynach sztuki” z udziałem artystów z całego świata, a na wiosnę planujemy plenery malarskie i wystawy rodzimych artystów z różnych stron Polski.
 
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl