preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Klub Wina w winnicy HOPLE PORAJ w Paczkowie

Klub Wina lubimywino.pl dotarł tym razem do Paczkowa.
Kto nie był w tym pięknym mieście na Dolnym Śląsku, niech żałuje albo niech wsiada w samochód i czym prędzej nadrabia zaległości. Paczków należy do grona najstarszych miast polskich i jest nazywane polskim Carcassonne. Całe miasto otoczone jest oryginalnym XIV-wiecznym murem obronnym z łańcuchem baszt i bram.

Dosłownie 5 minut od paczkowskiego Rynku znajduje się winnica HOPLE PORAJ, którą mieliśmy okazję odwiedzić.

Naprawdę warto było zobaczyć to ogromne przedsięwzięcie. Stary XVIII-wieczny folwark mieści 5-hektarową winnicę, muzeum techniki z wysublimowaną kolekcją starych samochodów, wśród których znajdował się polski motocykl SOKÓŁ, halę sportową, którą można dostosować w zależności od potrzeb do tenisa, kartingu i innych dyscyplin sportowych, a w górnej części starej stodoły, w pięknie odrestaurowanych pomieszczeniach, urządzono profesjonalną galerię sztuki.
 

Winnica została założona w 2005 roku. Na powierzchni 5 ha rosną różne gatunki winorośli. Białe: Kerner, Kernling, Pinot Blanc, Pinot Gris, Siegerrebe, Chardonnay, Traminer, Riesling, Johaniter, Seyval Blanc. Czerwone: Pinot Noir (cztery klony), Acolon, Cabernet Cortis, Regent i Rondo.

Dla nas największą atrakcją była winiarnia, w której odbywała się degustacja i prezentacja szerokiej gamy win produkowanych w winnicy. Mogliśmy zobaczyć urządzenia służące do produkcji win oraz francuskie beczki dębowe, w których obecnie dojrzewają wina szczepu REGENT z roku 2004.

Naszą uwagę zwróciło oryginalne pomieszczenie winiarni uratowane przed zniszczeniem - piękne ceglane stropy, wsparte centralnie na czterech kamiennych kolumnach, robią ogromne wrażenie. Pamiętając prace renowacyjne w naszym Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej, możemy docenić wysiłek włożony w odrestaurowanie tych pomieszczeń. Szczególne podziękowanie składamy Panu Ryszardowi, który oprowadzał nas po winnicy i bardzo ciekawie o niej opowiadał. Czasem warto zjechać z głównej trasy i poznać nasze piękne polskie klimaty.
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl