preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Konkursowa degustacja whisky


W ramach cyklicznych spotkań z whisky po raz kolejny postanowiliśmy zdać się na gusta naszych Gości, którzy głosując na stronie lubimywhisky.pl mogli zdecydować, które trunki zagoszcza na konkursowej degustacji. Spośród ponad 70 butelek najwięcej głosów uzyskały Glenfarclas 12YO oraz Laphroaig 10 wśród whisky single malt i Nikka From The Barrel oraz Nomad Outland wśród whisky blended.Własnie te trunki uczestniczyły we wrześniowej degustacji. Uczestnicy spotkania po wysłuchaniu obszernej informacji o historii whisky, o procesie produkcji, podziale gatunkowym i jakościowym whisky, metodach przechowywania i sposobie serwowania whisky, oraz oczywiście po degustacji trunków, wskazali swoje typy. I tak wśród whisky single malt zaszczyt zwycięzcy przypadł Laphroaig 10 - Islay Single Malt Scotch Whisky.Leżakowana przez dziesięć lat i destylowana zgodnie z tradycjami przez kolejnych pasjonatów i wykwalifikowanych mistrzów gorzelnictwa, jest prawdziwie klasyczną szkocką whisky single malt, powstałą ze słodu jęczmiennego, który jest najpierw traktowany dymem na zimno, a następnie suszony nad palącym się torfem.

Wśród whisky blended uczestnicy spotkania wskazali na szkocko-hiszpański koktajl - Nomad Outland Whisky.Jest to kreacja mistrza kupażu Whyte & Mackay, Richarda Patersona oraz Louisa Miguela Trillo i Antonio Floresa, odpowiedzialnych za produkcję sherry González Byass. W formule Nomada znajdujemy 25 różnych whisky słodowych i sześć whisky zbożowych, wszystkie z regionów Speyside i Higlands, starzonych od 5 do 8 lat.

Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza na kolejne spotkania z whisky - oraz z winem - w ramach cyklicznych degustacji w klimatycznych murach XVI-wiecznego Kasztelu!

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl