preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Krasińscy wrócili do Mszany!

Uhonorowanie potomkiń dawnych właścicieli Folwarku Stara Winiarnia

26 października 2012 roku Teresa Dangel z domu księżniczka Drucka-Lubecka i dr hrabina Stefania Krasińska otrzymały Honorowe Obywatelstwo Mszany Dolnej i były głównymi gośćmi uroczystego otwarcia Parku Miejskiego. Nosi on od teraz imię Rodziny Hrabiów Krasińskich - dawnych właścicieli majątku w Mszanie Dolnej; w tym dworu - obecnej siedziby Folwarku Starej Winiarni.

Przedstawicielki dawnych właścicieli ziemskich zostały przyjęte przez władze Mszany z dużym szacunkiem i honorami. Panie przywieziono pod Urząd Miejski na uroczystą sesję regionalną bryczką, gdzie w asyście folwarcznej Gwardii Kasztelańskiej wysłuchały laudacji wygłoszonej przez burmistrza Tadeusza Filipiaka swoją cześć. Skromne hrabianki były nieco zaskoczone tak wyjątkowym przyjęciem i wieloma zabiegami, jakie poczyniono, aby uroczystość była zapamiętana. Głos w ich imieniu zabrała Teresa Dangel, która podkreśliła, że z Mszaną Dolną były zawsze mocno związane. Mówiła, że nigdy nie zapomną dobroci i życzliwości tutejszych mieszkańców, których doświadczyły osobiście, także rodzina Krasińskich, po krzywdach, jakie spotkały ich po wojnie (prześladowania i zabór majątku przez komunistów). - Wiele nas z Mszaną łączy i dziękujemy za zaszczyt otrzymania honorowego obywatelstwa - dodała na koniec.

Następnie wszyscy udali się do Parku Miejskiego, gdzie Panie odsłoniły napis "Park Miejski Im. Rodziny hr. Krasińskich" i zasadziły na pamiątkę tego wydarzenia dwa dęby. Potem wspólnie z gośćmi udały się na uroczysty obiad do XVI-to wiecznych wnętrz Folwarku Starej Winiarni - miejsca szczególnego dla Pań - Honorowych Obywatelek Mszany Dolnej. Kasztelański gwardzista Michał Wójcik odczytał z ozdobnego zwoju pergaminu dawne sprzed kilku wieków staropolskim językiem spisane powitanie. Szampan, toast za wszystkich i Gospodarze Folwarku proszą za stoły. I tu jeszcze niespodzianka - z koncertem nostalgicznych ludowych ukraińskich pieśni wystąpiła Natalia Mazur. Jej śpiew w "towarzystwie" bandury na długo pozostanie w pamięci Gości tego wieczoru.
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl