preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| "KRZYSIEK POMAGA POMAGAĆ" - koncert i aukcja charytatywna

„KRZYSIEK POMAGA POMAGAĆ"

Krzysiu Graczyk był wesołym wysportowanym chłopakiem, zapalonym narciarzem. 8 lat temu, jako czternastolatek, podczas sylwestrowego biegu przełajowego doznał udaru mózgu - ma sparaliżowaną połowę ciała. Mimo wielu trudności nie poddał się. Krzysiek udowadnia, że można pomagać, samemu będąc w trudnej sytuacji życiowej; w kręgu najbliższych, przy wsparciu przyjaciół i ludzi dobrej woli powstała idea akcji ”Krzysiek pomaga pomagać”. Jej druga edycja miała miejsce w ubiegłą sobotę na stokach SKI-Lubomierz oraz w murach Folwarku Stara Winiarnia.

W tym roku całkowity dochód z imprezy przeznaczono na pomoc i rehabilitację Grzesia Jaśkiewicza, z którym Krzyś dzielił w 2005 roku salę szpitalną i który miał potem mniej szczęścia od niego – nadal pozostaje w ciężkim stanie.

Imprezę rozpoczęły zawody narciarskie – slalom gigant w Lubomierzu. Emocjonująca rywalizacja w grupach wiekowych od przedszkolaków do panów w słusznym wieku wyłoniła 10 zwycięzców obdarowanych okolicznościowym dyplomem.W zawodach wzięło udział ok. 150 osób.W Kategorii "Panie-Open" zwyciężyła Agnieszka Leonowicz, w kategorii "Panowie-Open" - Tomasz Miśniakiewicz. Najmłodszym uczestnikiem był Jan Janicki, lat 2.

Wieczorem spotkaliśmy się w Mszanie, w Folwarku. W trakcie koncertu, na którym wystąpili Marek Raduli Trio, Paweł Orkisz z zespołem, Joanna Albrzykowska-Cliford, Andrzej Gruszczyk z zespołem oraz gość specjalny – Grażyna Łobaszewska wszyscy bawili się znakomicie.

W międzyczasie trwała specjalna aukcja, na której wystawiono m.in. replikę medalu olimpijskiego Wojciecha Fortuny z 1972 roku, fotografie Justyny Kowalczyk i Adama Małysza z autografami, wiele książek, obrazów, rzeźby, biżuteria – ofiarowanych przez autorów, twórców i życzliwych ludzi na ten szczytny cel. Znani i lubiani aktorzy - Mateusz Janicki oraz Wojciech Leonowicz - z humorem i ze swadą zachęcali do licytowania. Wcześniej na aukcji internetowej wielką popularnością cieszyły się teamowe koszulki znanych sportowców: Tomasza Adamka, Tomasza Marczyńskiego i Sylwestra Szmyda.

Krzysiek jest dla nas przykładem jak determinacja i wytrwałość pozwala pokonywać przeciwności, które przynosi nam czasem życie. Jesteśmy dumni, że wraz z zapaleńcami z klubu narciarskiego „Yeti”, Małopolskim Okręgowym Związkiem Narciarskim i stacją Ski-Lubomierz mogliśmy wesprzeć jego ideę goszcząc w naszych progach tylu Ludzi Dobrej Woli.

Zdjęcia poniżej: Andrzej Popiołek, Leon/"Yeti" oraz obrazy "Kroniki" TVP Kraków i PAP.
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl