preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Mieczysław Kordeczka i Agnieszka Kwiatkowska

Wernisaż wystawy malarstwa

W piątkowe popołudnie odbył się wernisaż „rodzinnej” wystawy Mieczysława Kordeczki i Agnieszki Kwiatkowskiej zatytułowanej „Wędrówka”

Tato i córka. Z wykształcenia On stolarz, Ona rzeźbiarka. Oboje z zamiłowania zajmują się malarstwem, ukazując to, co z natury nam znane. On pejzaże, córka - kobiety.

Mieczysław Kordeczka ur. w 1940 roku w Tymbarku, z wykształcenia stolarz. Jego dziełami są m. in. rzeźbione ołtarze, feretrony, konfesjonały w licznych kościołach w Polsce i za granicą. Wykonał fotele dla Papieża Jana Pawła II, które znajdują się w Klasztorze Klarysek w Starym Sączu.

Mieczysław Kordeczka zaczął malować będąc na emeryturze. Tworzy wrażliwością i szczerością a przede wszystkim sercem. Kocha życie, rodzinę, góry i wędrówki po nich. Są one inspiracją do dzieł malarskich: kapliczki, które artysta spotkał na górskich ścieżkach, kwiaty, trawy, potoki, drzewa. Nie są to wierne kopie natury lecz uchwycone jej chwile, które napawają spokojem, optymizmem, równowagą. Obrazy te są szczere, czyste w formie.

Agnieszka Kwiatkowska - artystka obdarzona nieprzeciętną wrażliwością. Należy do pokolenia artystów ceniących w sztuce przede wszystkim szczerość wypowiedzi. Ciągła świeżość niemalże dziecięcego spojrzenia na świat i umiejętność oddania tego na płótnie powoduje, że jej obrazy są lekkie w formie i kolorystycznie bardzo dojrzałe. Uprawia malarstwo, olej oraz akryl na płótnie. Swoje prace wystawiała m.in. w galeriach w Niemczech, Rosji, Słowacji, Zamościu, Dąbrowie Górniczej, Nowym Wiśniczu, Mysłowicach, Olkuszu, Krakowie, Warszawie.

Adrianna Rossi na łamach prasy tak podsumowała twórczość Agnieszki Kwiatkowskiej: „Tylko prawdziwa kobieta potrafi oddać w malarstwie rozterki, lęki i radości współczesnego świata. Bo tylko kobieta pragnąca czułości i bezpieczeństwa jest w stanie pojąć drapieżność tego świata”.

Zwiedzający korzystali z możliwości rozmowy z Artystami o sztuce, malarstwie, o życiu oraz mogli zakupić wystawiane dzieła.


Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl