preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Mikołajkowa Degustacja Win

Winiarnia - 07.12.2018 r.

Tuż przed wspaniałym koncertem Sławka Wierzcholskiego i jego Nocnej Zmiany Bluesa nasza Piwniczka gościła uczestników Mikołajkowej Degustacji Win. Oprócz wrażeń degustacyjnych impreza dostarczyła naszym miłym Gościom sporą dawkę informacji :)

Z uwagi na fakt, iż degustowaliśmy wina z różnych kontynentów, uczestnicy zapoznali się ze specyfiką produkcji wina w różnych częściach świata. Mówiliśmy również o winach i winnicach w Polsce - to zawsze interesuje naszych Gości :) Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji, na co zwrócić uwagę w trakcie degustacji win (m.in. zasada 1 2 i 3 nosa...), jak się bawić winem i jak kupować wina, jakimi kryteriami się kierować wybierając wino do posiłku, na wieczorne spotkanie ze znajomymi, a jakie wino kupić na prezent dla znajomego, który na winach się akurat zna.
Przedstawiliśmy zasady oceny jakości wina serwowanego w czasie wizyty w restauracji – jakie mamy możliwości oceny win i kiedy możemy poprosić kelnera o wymianę butelki wina, gdy stwierdzimy, że wino ma defekt. Właśnie: przy użyciu specjalistycznych francuskich wzorników zapachowych odbyła się również prezentacja, jak definiować zapachy win uszkodzonych.W degustacji wzięły udział wina:
- Sommelier Crianza 2014 - hiszpańskie czerwone wino z La Bodega Señorío de Arana (Labastida & San Vicente) z regionu Rioja - starzone przez 14 miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego i francuskiego, o aromacie dobrze dojrzałych czerwonych owoców, przypraw, lekkich akcentów wanilii i bogatego tła tostowego.
- białe, portugalskie Plansel Selecta Reserva (Dorina Lindemann) - słodkie i skoncentrowane dzikie owoce z delikatnymi nutami kwiatowymi. Dotyk gorzkiej czekolady, lukrecji i marcepanu. Na podniebieniu trochę ziemisty z pomysłem owoców w puszkach, bardzo gęsty, gładki i elegancki z niesamowitym, miękkim i owocowym wykończeniem.
- argentyńskie, białe, wytrawne: Bodega Atamisque Serbal Viognier 2017 z regionu Mendoza - z bogatym bukietem z przewagą kwiatu lilii, na podniebieniu owocowe z przewagą jabłek.
- niemiecki klasyczny Riesling: Spätlese sweet 2014 z Wainhaus Jakob Faber
- wino z RPA: Linton Park 2016 Cafe Cabernet Sauvignon, Wellington - z ogromnyn bukietem; borówka, czekolada, wanilia, czereśnia, dym, skóra. Bogaty, gęsty na podniebieniu, wino i gorzka kawa.

Zwycięzcą zostało.... to ostatnie, czyli Linton Park Cafe Cabernet Sauvignon!

Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzin i wzięcia udziału w cyklicznie organizowanych degustacjach wina i whisky.

 

Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl