preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Niedziela z winem!


W piękne, słoneczne niedzielne popołudnia zaprosiliśmy wszystkich chętnych do Folwarku Stara Winiarnia na DZIEŃ OTWARTY z winem w roli głównej :)
Podczas spotkania z naszym folwarcznym winogrodnikiem i znawcą win miały miejsce liczne winiarskie dysputy; można było zapoznać się z charakterystyką win polskich oraz ze specyfiką uprawy winorośli w rodzimych warunkach.
 


Chętni mogli odbyć wędrówki po naszych zabytkowych salach i zapoznać się z winną historią Winiarni, odwiedzić Piwniczkę Hrabiego, podejrzeć winne krzewy na Dziedzińcu Folwarku i zakosztować w winach z Winnicy Kasztelańskiej i winach z zaprzyjaźnionej Winnicy Krokoszówka-Górska ze Smardzowic.

 
   
   

Wśród poruszanych w ciekawych rozmowach zagadnień były zarówno te dotyczące historii i dnia dzisiejszego polskiego winiarstwa, jak i te dotykające praktycznej strony prowadzenia winnicy. Jak powstaje wino czerwone, jak powstaje wino białe, 12 miesięcy w winnicy, szczepy winorośli, które warto sadzić w naszym klimacie i sposoby ich pielęgnacji, jak wykonać własne sadzonki - to tylko nieliczne z pytań, na które można było usłyszeć odpowiedź.Pomagaliśmy również aktywnie w doborze wina do potraw serwowanych w naszej Restauracji i przestrzegaliśmy, jakich koniunkcji unikać :)
Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza w swe zabytkowe progi! W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno cykliczne spotkania degustacyjne z winem i whisky, jak i pakiety pobytowe, które łączą komfort przedywania w naszym klimatycznym ***Hotelu z przyjemnością obcowania z wyśmienitymi trunkami w Winiarni.


 

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl