preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| RODZINNY DZIEŃ DZIECKA

XVI-wieczny Kasztel - Château Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna przeżył prawdziwy - przyjemny - najazd rodziców z dziećmi :)

Punktualnie o 14.00 GWARDIA KASZTELAŃSKA wystrzeliła 3 razy z armaty dając sygnał do rozpoczęcia RODZINNEGO DNIA DZIECKA.

Takiego oblężenia nie przeżywał Folwark Stara Winiarnia od zamierzchłych czasów. Tłumy mieszkańców Mszany Dolnej i okolicznych miejscowości wzięły udział w Rodzinnym Dniu Dziecka. Nawet gwałtowna burza nie zniechęciła uczestników imprezy, a humor i dobra zabawa to były hasła tego dnia. Atrakcji nie brakowało, a do wielu z nich ustawiały się długie kolejki.

Kącik Szkoły Plastycznej Michała Liszki cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci, które chciały ozdobić twarz niecodziennym makijażem.
Wspaniałą zabawę przygotowała dla dzieci Sala Zabaw KLEKS. Były konkursy, animacje z chustą, zabawy muzyczno-rytmiczne, tworzenie zwierzątek z balonów i czary z baniek mydlanych, a największą sympatię, nie tylko wśród dzieci, wzbudzał Monter – labrador.
Starsze dzieci mogły sprawdzić kondycję fizyczną i wytrzymałość na ściance wspinaczkowej, a młodsze mogły się do woli wyskakać w dmuchanym zamku.
Były też pokazy udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez dawną Służbę Maltańską, oraz stanowisko nurkowe, na którym można było zapisać się na bezpłatną lekcję nurkowania pod okiem instruktorów ze szkoły Sealion.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się średniowieczna mennica Mincmistrza Premislausa. Każdy chciał zobaczyć, jak dawniej produkowano monety i zdobyć pamiątkowy dukat z czasów pierwszych Piastów.

Atmosferę minionych epok przypominała również Gwardia Kasztelańska, która zorganizowała turniej fechtunku i wystrzałami z armaty obwieściła rozpoczęcie i zakończenie imprezy.

W specjalnym koncercie dla dzieci wystąpiły Klaudia Kuczaj i Julia Liszka – młode gwiazdy znane już stałym bywalcom Starej Winiarni.
Podczas całej imprezy zbierano fundusze na pielgrzymkę rowerową z Giewontu na Hel zorganizowaną przez ks. Tadeusza z parafii św. Michała z Mszany Dolnej oraz Związek Podhalan. Na ten cel przeznaczono również pieniądze z licytacji brawurowo prowadzonej przez Michała Liszkę.

Dla właścicieli Folwarku Stara Winiarnia nie lada wydarzeniem było spotkanie z p. Walentym Aksamitem - kupażystą, który wraz z żoną Józefą przez 33 lata pracował w dawnej Winiarni.


Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział we wspólnej zabawie, oraz wszystkim organizatorom, bez których zaangażowania impreza ta nie byłaby możliwa:
MARKAM Andrzej Marek Skolarus Kasinka Mała 539 - 018 33 13 069
CHMURKA Mszana Dolna ul. Starowiejska 4g 602 75 12 10
ŚREDNIOWIECZNA MENNICA Przemysław Banel 782 792 290
SZKOŁA GÓRSKA s.c. Jerzy Suchodoła, Teresa Przybylska Mszana Górna, Łętowe 277 662378801
KLEKS Sala Zabaw - Mszana Dolna ul. J. Marka 1 18 267 66 55
SZKOŁA SZTUK PLASTYCZNYCH MICHAŁA LISZKI - Mszana Dolna 601 427 191
CENTRUM SPORTÓW WODNYCH SEALION - Mszana Dolna ul. Kosciuszki 8 - 503 979 215
WYSPA MSZANKA Janusz Siepak - Mszana Dolna
AGENCJA REKLAMOWA bdART - Mszana Dolna
GWARDIA KASYTELASKA - Folwark Stara Winiarnia
Ks. Tadeuszem z Parafii Św. Michała w Mszanie Dolnej
Klaudia Kuczaj i Julia Liszka
Małgorzata Chwałek – Sych – podarowała piękny obraz na aukcję dla PIELGRZYMÓW ROWEROWYCH
Byłą MALTAŃSKĄ SŁUŻBĘ MEDYCZNĄ - Mszana Dolna.

Rodzinny Dzień Dziecka w Folwarku Starej Winiarni będziemy jeszcze długo wspominać a na nadchodzące wakacje przygotowaliśmy wiele innych atrakcji.  ZAPRASZAMY!
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl