preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Stacje i stoki narciarskie

Beskid Wyspowy zaprasza zimą! Żyj aktywnie!

Stacja narciarska Kasina Ski


Stacja narciarska Kasina Ski znajduje się w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. To najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Jego cechą charakterystyczną jest jednolite pochylenie (21%) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy.Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie, co polepsza parametry zjazdowe oraz pozwala na przyjemną jazdę nawet przy silnych, porywistych wiatrach. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach proponujemy trasę zieloną na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 90 metrowym wyciągiem taśmowym SunKid.
Stacja narciarska Kasina Ski zaprasza do korzystania z krzesełkowej, sześcioosobowej kolei linowej o długości 1100 metrów. Wyjazd na stację górną (900 m.n.p.m.) trwa niespełna 6 minut.

 

 

 

Stacja narciarska Lubomierz Ski


 

Stacja narciarska Lubomierz Ski umiejscowiona jest na północnym stoku Jaworzynki (1026 m n.p.m.) - tuż przy granicy Gorczańskiego Parku Narodowego. Z górnej stacji, przez którą przebiega szlak na Kudłoń i Turbacz, narciarze i snowboardziści mogą podziwiać piękną panoramę Beskidu Wyspowego. W ośrodku zainstalowane są obecnie trzy wyciągi narciarskie. Szybki, podwójny orczyk o długości prawie 700 metrów i różnicy wzniesień dochodzącej do 200 metrów,  pojedynczy wyciąg orczykowy o długości 400 metrów i różnicy wzniesień prawie 110 metrów.

Wyciągi te są przeznaczone dla  narciarzy i snowboardzistów ceniących sobie długie i szerokie trasy zjazdowe.   Wyciąg talerzykowy o długości 160 metrów, przeznaczony dla dzieci, początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz osób pragnących doskonalić swoją technikę jazdy. Trasy narciarskie posiadają system sztucznego naśnieżania i oświetlenia. Przy dolnej stacji znajdują się szkoły narciarskie, zatrudniające doświadczonych instruktorów posiadających licencję PZN, miłych i kulturalnych, dla których nauka to nie tylko praca ale przede wszystkim pasja. W okolicach dolnej stacji znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z profesjonalnym serwisem narciarskim. Dla miłośników dobrego jedzenia polecamy bar z regionalną kuchnią, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy GOPR.
 
 

Trasy biegowe Mogielica

 

Mogielica – masyw górski położony w Powiecie Limanowskim, na splocie trzech gmin Kamienica, Słopnice oraz Dobra. Mogielica jest najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego (1171m n.p.m.). Z wielu punktów widokowych, w tym z dwudziestometrowej wierzy widokowej znajdującej się na zwieńczeniu góry, można podziwiać widok na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny i Tatry.
Obecnie ratrakowane i dobrze utrzymane trasy narciarskie mają łącznie ponad 30,5 km i przebiegają szerokimi drogami leśnymi wokół Mogielicy - wciąż są też rozbudowywane.

Dla amatorów zimowego szaleństwa czekają dwie trasy narciarstwa biegowego:

 - trasa "Mogielica" zlokalizowana na terenie gmin: Słopnice, Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona leśnymi stokami( ok. 750-850 m n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy - o łącznej długości ponad 25 km. Początek i koniec trasy wyznaczają parkingi: przy Krzyżu Partyzanckim na Wyrębiskach oraz na osiedlu Groń w Słopnicach. Ponadto trasa posiada kilka alternatywnych zejść.

 - trasa "Zalesie" zlokalizowana na terenie gminy Kamienica, przeznaczona dla osób, które rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym, prowadzona wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km. Początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego "Zalesianka".

Trasy są oznakowane, a w miejscach postojowych, z których można podziwiać panoramy rozległych pasm górskich, rozmieszczone są wiaty oraz ławo-stoły. Trasy znajdują się na obszarze Lasów Państwowych. Działa wyporzyczalnia sprzętu narciarskiego, dostępne są narty dla niepełnosprawnych. W lecie można wyporzyczyć rowery.

 

Szlaki narciarskie w pobliżu Mszany Dolnej


Większość szlaków pieszych w sezonie zimowym wykorzystana być może przez miłośników białego szaleństwa. Oto przykłady:


Turbacz - Obidowiec- Suhorę -Tobołów do Koninek.
Koninki - Tobołów - Obidowiec - Stare Wierchy- Rabka
Hucisko - Potok Olszowy - Tobołów- Czarne Błota - Poręba Górna
Hucisko - Potok Turbacz - Polana Szałasisko - Potok Olszowy
Suhora - Nowa Kopana Droga - Polana Młynarska
Hucisko - Pasieka - Potasznia - Kopa
Potasznia - Kopa
Potasznia - Brukowana Droga - Przełęcz Borek
Drogi stokowe w rejonie Mogielicy, Półrzeczek, Szczawy, Łopienia
Jurków - Ćwilin - Mszana Dolna
Lubogoszcz/czerwony/zielony/
Mszana Dolna - Przeł. Glisne - Raba Niżna /czerwony/zielony/
Gruszowiec - Śnieżnica - Kasina - Lubomir - Kudłacze - Myślenice lub Lubień

Lubomierz Przysłop - Dział - Jasień - Mszana Dolna


Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl