preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Trasy rowerowe - Beskid Wyspowy, Gorce

BIKE PARK KASINA

 
Największą atrakcją dla amatorów kolarstwa górskiego w regionie jest z pewnością BIKE PARK KASINA.
 

Bike Park Kasina jest wybudowanym w 2017 roku, parkiem rowerowym. Na chwilę obecną jest największym tego typu obiektem w Polsce: dziewięć tras o różnych profilach i o różnym poziomie trudności plus bardzo nowoczesny i szybki wyciąg kanapowym, który wywiezie Cię i Twój rower na szczyt w zaledwie 5 minut! Bike Park Kasina ma aspiracje stać się jednym z polskich centrów kolarstwa grawitacyjnego.

Arena Młodego Rowerzysty - Pumptrack - rowerowy plac zabaw jest specjalnie zaprojektowanym torem przeszkód, składającym się̨ z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się̨ i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Nabieranie prędkości możliwe jest dzięki odpowiednio wyprofilowanym przeszkodom (garbom), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się̨ w wybranym kierunku, wykorzystując siłę̨ ciężkości i siłę̨ odśrodkową̨.
 


Amatorzy kolarstwa, zwłaszcza górskiego, mogą w okolicach Mszany Dolnej znaleźć wiele interesujących tras. Oto kilka z nich:

- z Mszany Dolnej przez Zarabie, Glisne, Tenczyn, Lubień i z powrotem do Mszany Dolnej przez Lubień, Kasinkę Małą. Droga ta umożliwia całkowity objazd góry Szczebel (ok. 20 km), a także zwiedzenie wymienionych wiosek;

- z Mszany Dolnej przez Kasinę Wielką, Węglówkę, Kasinkę Małą, z powro-tem do Mszany. Ta droga z kolei umożliwia objazd podnóża góry Lubogoszcz oraz zwiedzenie wymienionych wiosek. Na całej trasie (ok. 25 km), odznacza się pięknymi widokami.

- z Mszany Dolnej do Koninek (granica Gorczańskiego Parku Narodowego) przez Podobin, Porębę Wielką, Niedźwiedź. Droga w obie strony – 26 km. Również piękna widokowo trasa, ze zwiedzaniem wymienionych uroczych podgorczańskich wiosek.

- z Mszany Dolnej przez Kasinę Wielką, Jurków, Wilczyce, Łostówkę, Mszanę Górną, powrót do Mszany Dolnej; 30-kilometrowa trasa dla bardziej „zaawansowanych”, dostarczająca wielu wrażeń. 70% długości to drogi asfaltowe, a reszta to typowa droga górska. Dodatkowym utrudnieniem jest momentami bardzo trudna, długa jazda pod górę.

Warto przejechać się także ścieżkami typowo górskimi np. na Turbacz.

W granicach GPN ruch rowerowy może odbywać się tylko po specjalnie oznakowanych trasach:

- Hucisko - Pasieka – Potasznia
- Hucisko – Potok Olszowy – Tobołów – Czarne Błota – Poręba Górna
- Hucisko – Potok Turbacz – Polana Szałasisko – Potok Olszowy
- Stare Wierchy – Obidowiec – Turbacz

 
Zobacz trasę w Traseo

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl