preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Wakacyjna degustacja WIN w Starej Winiarni
WINIARNIA zaprasza na cykliczne spotkania z winem i whisky! W wakacyjny piątek degustowaliśmy w sporym gronie uczestników wina z Argentyny, Hiszpanii, Włoch i RPA:

Lyngrove Reserve Chardonnay - Coastal Region, RPA


Złożone białe wytrawne wino z apelacji Stellenbosch o bogatym bukiecie pełnym aromatów owoców tropikalnych, prażonych migdałów i nut biszkoptowych. W ustach kremowe, o doskonałej strukturze i rześkim posmaku.
 

Lyngrove Reserve Shiraz / Pinotage


Czerwone wytrawne wino z Republiki Południowej Afryki uwodzące aromatami jeżyn, anyżku i fiołków. W ustach krągłe, wyraźnie taniczne, o długim, czekoladowo-kawowym posmaku. Wyprodukowane przez Lyngrove Estate z apelacji Stellenbosch. Dojrzewa przez 14 miesięcy w 300-litrowych beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego.
 

Finca Beltran Chenin Chardonnay - Argentyna


Białe wytrawne wino o jasno złocistej barwie. Aromaty dojrzałych owoców tropikalnych, ananasa, białych owoców, jabłka, gruszek i cytryny. W ustach świeże o wyważonej kwasowości z delikatnie zaznaczonym owocem.

Castannove Cabernet Sauvignon - Włochy


Wino czerwone z Abruzji, firmowane przez Terre di Chieti. Głęboka rubinowa czerwień, ze złożonym bukietem korzennych aromatów; wiśnia, dzikie jagody, zielony pieprz i suche siano. Pełne, ciepłe, przyjemnie taninowe na podniebieniu odnajdujemy maliny i jeżyny w towarzystwie nuty fiołka.

Vina Oria Gran Reserva - Hiszpania


Czerwone, wytrawne wino z regionu Carinena. Jest kupażem trzech szczepów: Garnacha, Tempranillo i Syrah. Wino o wiśniowej barwie z brązowymi refleksami. W nosie aromaty wędzonych śliwek i dojrzałych jeżyn z  nutami tytoniu i skóry. Na podniebieniu jest mocne, zaokrąglone, z welwetowymi taninami, zrównoważoną kwasowością i bardzo długim finiszem.Uczetnicy wskazali Finca Beltran Chenin Chardonnay wśród win białych oraz Lyngrove Reserve Shiraz / Pinotage wśród win czerwonych na "zwycięzców" spotkania degustacyjnego. Folwark Stara Winiarnia poleca kolejne degustacje, imprezariusz zawsze aktualny na stronie https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy


 

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl