preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Walentynkowa Degustacja WinW romantycznym nastroju (WALENTYNKI!), w klimatycznych wnętrzach naszej Piwniczki Hrabiego, miała miejsce okolicznościowa Degustacja Win. Uczestnicy, którzy przyjechali do nas z różnych części Polski, brali czynny udział w degustacji - zadali w jej trakcie bardzo dużo sensownych pytań. Była świetna atmosfera, a na koniec - oklaski dla prowadzącego :)

Podczas degustacji można było dowiedzieć się:
- jak produkuje się wino
- jakie są regiony winne w Polsce
- jakie cechy ma wino korkowe i jak pachnie
- czym się kierować przy wyborze wina w sklepie
- oraz jakie są zasady degustacji - m.in. co to "3 NOSY" w degustacji win:
I nos – czyli wąchamy wino zaraz po nalaniu – oceniamy intensywność i jakość aromatów;
II nos – czyli wąchamy wino po zamieszaniu wina w kieliszku – oceniamy intensywność i rodzaj aromatów;
III nos – czyli wąchamy kieliszek po wylaniu wina – oceniamy aromat, który pozostaje w kieliszku po wylaniu wina.

 Na prośbę uczestników zostało zmienione jedno z anonsowanych do degustacji win argentyńskich (Melipal Ikella Torrontés) na... wino polskie :) Degustowaliśmy więc:

- Bacaro Syrah (apelacja: IGT Terre Siciliane) to wytrawne czerwone sycylijskie wino o mocnym aromacie czerwonych owoców okraszonym nutą pieprzową. W ustach smakowite, lekko taniczne, pełne i dobrze zrównoważone. Podawać do czerwonych mięsa – pieczonych i z grilla, ptactwa, dojrzewających serów.
Dwa wina z Bodegas Verum - hiszpańskiej winnica z rejonu Kastylia La Mancha:
- Verum Tosca Merlot, Tempranillo & Cabernet Sauvignon – starzone przez 12 miesięcy w 340 litrowych beczkach Merlot z domieszką Tempranillo i Caberneta,
- Verum cosecha Sauvignon Blanc & Gewürztraminer – docenione i uhonorowane złotym medalem przez 30 sędziów odbywającego się w Hiszpanii konkursu CINVE (Concurso Internacional de Vinos y Espirituosos).
- Bodega Atamisque Serbal Viognier - białe, wytrawne wino argentyńskie z regionu Mendoza, z bogatym bukietem z przewagą kwiatu lilii, na podniebieniu owocowe z przewagą jabłek.
- Solaris z winnicy Krokoszówka Górska - białe wino w odcieniu jasno słomkowym, o wyraźnej nucie owoców cytrusowych. Jest to wino lekkie, o zbalansowanej kwasowości, podwyższonej zawartości cukru resztkowego, w sam raz na wieczorne biesiady.

Wśród uczestników degustacji oceniających wina białe zdania były podzielone (50 / 50) - "zwycięzcami" okazały się wino argentyńskie i ... polskie :)
 


Wśród win czerwonych niejednogłośnie, ale jednak wygrało wino Bacaro Syrah (apelacja: IGT Terre Siciliane).Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkania degustacyjne w zabytkowych wnętrzach Folwarku Starej Winiarni!

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl