preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Warsztaty winiarskie z elementami degustacji win z małopolskich winnic

Podczas długiego weekendu sierpniowego Winiarnia zaprosiła na warsztaty winiarskie z elementami degustacji win z małopolskich winnic Winnicy Krokoszówka Górska, Winnicy Pałac Minoga oraz Winnicy Goja. Degustowaliśmy w znakomitym gronie przednie wina:
- Seyval  (Winnica Krokoszówka Górska) - wino białe, wytrawne o jasno słomkowej barwie, z wyczuwalną nutą pomarańczy, jabłek oraz kwiatów. Wino pełne, o podwyższonej, orzeźwiającej kwasowości.


- Pionier (Winnica Krokoszówka Górska) - wino czerwone, o intensywnej granatowo – purpurowej barwie, przyjemnym owocowym zapachu, bogatym aromacie i długim finiszu. Cechuje je stosunkowo niska kwasowość oraz charakterystyczna struktura taniczna pochodząca od odmiany Marechal Foch i Regent. Podczas degustacji doceniony głównie przez panów za... charakter.

- SOLARIS (Winnica Pałac Minoga) - białe wino wytrawne o zrównoważonej kwasowości - zwycięzca wśród białych win – doceniony za bardzo dobrze zbalansowany smak.


- Regalio (Winnica GOJA) - wino czerwone, wytrawne o rubinowej barwie. Zostało zrobione z trzech szczepów winorośli: regent, marechal foch, leon millot. Wyraziste i dobrze zbudowane, łagodne i pełne w smaku. Niska kwasowość pozwala odczuć delikatną słodycz tego wina pomimo, że jest ono wytrawne. Charakterystyczny bukiet wyróżnia się owocami jeżyn, borówki, czereśni, suszonej śliwki.- Marcello (Winnica GOJA) - wytrawne wino czerwone ze szczepu Marechal Foch. Posiada pełny owocowy aromat zdominowany przez nutę czereśniową i suszonych śliwek. Średnią zawartością tanin sprawia, że wino jest gładkie i łagodne. Podczas degustacji uczestnicy docenili je najwyżej wśród win czerwonych - za aromat i zbalansowany smak; wyraźnie po przeprowadzonej fermentacji mlekowej.Tak, to były prawdziwe warsztaty winiarskie; z merytoryczną degustacją i świadomymi Gośćmi, którzy przybyli z Mszany Dolnej, Lubomierza, okolic Wadowic, Olkusza, a nawet z Gdyni, Białegostoku i holenderskiej Bredy :) Kilka osób założyło już swoje małe winnice, niektórzy o tym myślą na serio w niedalekiej przyszłości... Miód na serce dla prowadzącego warsztaty, który za naszym pośrednictwem dziękuje za super spędzony czas i dobrą zabawę przy dobrym polskim winie!


Szczególne podziękowania dla naszych stałych Klientów z Bredy z Holandii, którzy tym razem przywieźli kilka naczynek do testowania wina, które były dawnie używane w piwnicach winiarni! Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z winem w Starej Winiarni!

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl