preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| WIELKA MAJÓWKA - Degustacja win

"Majówkowa" degustacja win za nami! Mieliśmy ogromną przyjemność gościć całkiem spore grono ludzi ciekawych wina - z aglomeracji Krakowa, Warszawy, a nawet Gdańska. Podczas spotkania degustowaliśmy wina z wielu regionów świata; z Argentyny, Chile, Hiszpanii i Włoch. Uczestnicy mogli zapoznać się z etymologią wina, regionami winiarskimi i charakterystycznymi dla nich szczepami, zasadami wyboru i doboru wina.Wino jest niedobre czy tylko nam nie smakuje? Kiedy możemy mówić o uszkodzonym winie przez korek, co to takiego "trzy nosy kipera" i "długie nogi" lub "łzy" wina, jak spośród setek butelek na sklepowych półkach wybrać DOBRE wino i czy aby na pewno Zielona Góra jest kolebką POLSKIEGO wina? To tylko niektóre tematy poruszane podczas dwugodzinnego spotkania; padło mnóstwo konkretnych pytań ze strony uczestników, co oczywiście bardzo ucieszyło sommeliera i praktykującego winogrodnika.
Uczestnicy spotkania spośród degustowanych win białych wyróżnili wytrawne, owocowe i mineralne argentyńskie wino Finca Beltran, kupaż szczepów Chenin Blanc (50%) oraz Chardonnay (50%). Intensywny bukiet otwierał się aromatami owoców tropikalnych, ananasów i mango, białych owoców takich jak jabłka i gruszki i kończy nutami soczystych cytryn. W smaku wino z Mendozy było świeże, delikatne, o przyjemnej kwasowości i owocowości oraz lekko mineralnym finiszu.


Niespodziewanym zwycięzcą wśród win czerwonych został chilijski Caleuche Reserve Carménère; niespodziewanym, bo wytrawne wino od Viña Aromo dołączyło do degustacji w ostatniej chwili. Określane jako pełne, intensywne i łagodne jednocześnie.Wielkim "przegranym" okazało się włoskie Primitivo ze stajni Feudo Badala - chwalone w recenzjach, w konfrontacji z pozostałymi degustowanymi szczepami po prostu poległo; w opinii uczestników wręcz "było nieznośne". Ciekawe, podobno Polacy uwielbiają Primitivo... i mit prysł.

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i zapraszamy na kolejne spotkania degustacyjne z winem i whisky - imprezariusz dostępny jest na stronie https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy.


 

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl