preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Wioska Indiańska w Szczyrzycu

Wioska Indiańska w Szczyrzycu

Wioska Indiańska w Szczyrzycu usytuowana jest w starym beskidzkim sadzie, na obszarze uznanym za przyrodniczo cenny dla całej Europy, objętym ochroną w ramach programu Natura 2000. Specyficzna lokalizacja umożliwia zarówno wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku, jak i szybki dostęp do najciekawszych atrakcji w pobliżu, takich, jak Klasztor Ojców Cystersów wraz ze Starym Browarem i cysterskim muzeum, Diabli Kamień, czy też sam Szczyrzyc z lokalnymi szlakami.

W Wiosce można spotkać naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi, ogromny namiot zwany tio-tipi, zdolny pomieścić nawet 50 osób, szałas pary (indiańską saunę), warlodge - specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach - wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry... i wiele, wiele inny rzeczy. Aby wiernie odtworzyć życie w Indiańskiej Wiosce, wykonano oryginalne konstrukcje obrazujące fragmenty z życia Indian. Zobaczyć można wojownika palącego świętą fajkę, dowiedzieć sie jak kobiety wyprawiały skóry, zobaczyć przejmującą scenę pogrzebu wojownika. Można postrzelać z prawdziwego indiańskiego łuku do tarczy, skorzystać z wielu opcji dodatkowych (warsztatów muzycznych i rękodzielniczych, indiańskiej kuchni, malowania twarzy...), jak też uczestniczyć w oryginalnych grach i zabawach.
W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, zajęcia odbywają się w ogrzewanym pomieszczeniu, wyposażonym w miejsca siedzące, scenę wraz z oświetleniem, nagłośnieniem i sprzętem multimedialnym.Pamiątką z pobytu w Wiosce Indiańskiej mogą być stylizowane fotografie wykonywane na miejscu.
Na terenie wioski znajduje się sklepik z pamiątkami, etnicznymi instrumentami, płytami z muzyką etniczną (m.in. muzyka indiańska) i ekologicznymi produktami z Eko Farmy.

Warsztaty ekologiczno-kulinarne dla dzieci.

Uczestnicy warsztatów, nie tylko dowiedzą się co to znaczy żyć ekologicznie, upieką chleb na zakwasie z mąki orkiszowej, ale też własnoręcznie zbiorą owoce, aby w tradycyjny sposób, za pomocą prasy wytłoczyć z nich pyszny, ekologiczny sok jabłkowy. Dzięki warsztatom dzieci nie tylko poruszą zagadnienia związane z nową podstawą programową "Zdrowe zasady odżywiania" i "Zasady zdrowego trybu życia", ale również będą miały możliwość bezpośredniego zapoznania się z tradycyjnym gospodarstwem sadowniczym, ze starymi odmianami jabłoni charakterystycznymi dla Beskidu Wyspowego. Zajęcia odbywają się w grupach ok. 20 osobowych.

Poradnia dietetyczna

Właściciele od wielu lat prowadzą gospodarstwo ekologiczne, gdzie proponują gościom naturalne produkty,
które mogą pozytywnie wpłynąć na ich organizm. Coraz więcej osób jest świadomych, że większość chorób wynika ze spożywania przetworzonych, zmodyfikowanych produktów. Coraz więcej osób chce zachować zdrowy wygląd i zgrabną sylwetkę, ale nie za pomocą diet cud, diet jednoskładnikowych, diet suplementacyjnych, tylko za pomocą diety zmieniającej nawyki żywieniowe na całe życie, diety bez liczenia kalorii.
Zapraszamy do naturalnej poradni dietetycznej z dietami pozwalającymi zachować zdrowie i zgrabną sylwetkę.

Lokalne certyfikowane produkty jakościowewww.wioskaindianska.pl
www.eko-farma.net

Wioska Indiańska w Szczyrzycu

 

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl