preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| Wystawa malarstwa Zygmunta Kłosowskiego

3 lipca w Folwarku Sztuki w Mszanie Dolnej odbył się wernisaż wystawy prac Zygmunta Kłosowskiego. Artysta pochodzący z Męciny maluje, rzeźbi, dokumentuje ginącą architekturę i kolekcjonuje stare druki.

Ten artysta należy do tego grona twórców, których obrazy przywołują najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, zapachy lata, górskie krajobrazy.

Pragniemy Państwa poinformować, że prace Zygmunta Kłosowskiego będzie można podziwiać i kupować w Folwarku bezpośrednio ze stałej ekspozycji w Folwarku Sztuki. Zachęcamy do odwiedzenia tej wystawy codziennie od 10.00 do 22.00.

Zygmunt Kłosowski – Zakopiańczyk; wnuk Karola Kłosowskiego, wybitnego artysty malarza i pedagoga, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i w Wiedniu. Syn utalentowanego malarza Bronisława.

Przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje, talent oraz temperament i poczucie humoru znajdują odbicie w zainteresowaniach pana Zygmunta. Maluje, rzeźbi, dokumentuje ginącą architekturę, kolekcjonuje stare druki i inne relikty przeszłości, nieustannie przeobraża swój dom sprawiwszy, iż stał się on miejscem spotkań artystów, krewnych i znajomych rozsianych po całej Polsce oraz poza jej granicami.

Dom, łąka i las to miejsca, w których powstają rzeźby, prace malarskie i grafika. Maluje głównie pejzaże, martwą naturę, interesujące w kolorystyce i formie miniaturowe impresje.

Wraz z żoną, Jolantą Kłosowską, wystawiał swoje prace w licznych galeriach krajowych i zagranicznych, m.in. w Limanowej, Nowym Sączu, Zakopanym, Krakowie i Warszawie, a także w Rzeszowie, Starym Sączu i Nowym Targu. Malarstwo małżeństwa prezentowane było też w Bułgarii (Smoljan, Sofia) oraz na Słowacji (Dolny Kubin).

Ich prace posiadają liczni prywatni kolekcjonerzy z Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W rodzinnej „Cichej” - willi w Zakopanym, Jolanta i Zygmunt Kłosowscy mają swoją stałą galerię.
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl