preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

| "Z Kuala Lumpur do Mszany Dolnej" - wystawa malarstwa

Yuszlan Yon Suhud (Lan) MALEZJA - "Z Kuala Lumpur do Mszany Dolnej"
Zapraszamy codziennie od 10.00 - 22.00

Wystawę otworzył osobiście Yuszlan Yon Suhud (Lan). W trakcie krótkiego przemówienia usłyszeliśmy genezę powstania prezentowanych dzieł oraz mogliśmy poznać niezwykle miłego i sympatycznego artystę. Bezpośrednio po wernisażu każdy z licznie przybyłych gości mógł zamienić kilka słów z Lan’em. Niecodziennie mamy okazję obcować ze sztuką z tak odległego zakątka świata. Tym bardziej zapraszamy do oglądania tej wspaniałej kolekcji. Bezpośrednio po wernisażu odbył się koncert zespołu Mr.Pollack.

Yon Suhud (Lan) urodził się w 1969 roku, w Malezji. Od dziecka interesował się malowaniem (wtedy kredkami), a inspiracją był jego dziadek, u którego się wychowywał. Pan Suhud senior, wysłał swojego wnuka do college’u artystycznego w Selangor, ale po kilku tygodniach zajęć, nauczyciel malarstwa stwierdził, że Lan po prostu marnuje swój czas i (oprócz ewentualnej teorii), szkoła nie może mu nic dać.

Lan jest talentem samorodnym. Jego umiejętności nakładania wizerunków na płótno i mieszania kolorów nie jest wynikiem mozolnych prac nad samodoskonaleniem. Mówi się o Lanie, ze jest kolorystą – malarzem, mającym specjalne wyczucie przy zestawianiu barw.

Jego pierwsze obrazy zostały sprzedane na Rynku Centralnym (Pasar Seni), w Kuala Lumpur. Talent Lan’a został szybko zauważony przez agenta sztuki, który zaproponował współpracę. Odbiorcami większości obrazów stali się klienci z Europy. Niestety, po pewnym czasie okazało się, iż pod obrazami podpisuje się bardziej znany artysta (osoba o “wyrobionym” nazwisku), co, oczywiście bez zgody autora, pozwolilo agentowi wystawiać prace po znacznie większej cenie.
Zniechęcony, Lan całkowicie porzucił malarstwo. Zaczął się zajmować różnymi formami zarobku, między innymi był kierowcą rajdowym (do dzisiaj ma słabość do szybkiej jazdy) oraz pracował jako barman. Kilkukrotnie został też zatrudniony na odrestaurowanie starych dzieł sztuki azjatyckiej.
W 2007 roku Lan powrócił do malowania. Pod koniec roku, wystawił swoje prace, podczas solowej wystawy w Makao. Wystawa została dobrze odebrana, co zachęciło go do kontynuacji. Niedługo później, na wyspie Langkawi, została otwarta galeria z jego pracami.

Specjalizacją artysty są abstrakcje, przy użyciu żywych kolorów. Większość prac jest malowana farbami olejnymi, czasem z domieszka silikonu, który nadaje im głębię i trzeci wymiar. Pędzel nie jest jedynym narzędziem malarskim. Lan posługuje się często małą szpachlówką lub po prostu swoim palcem, przy nakładaniu farb.

Wszystkie udostępnione prace zostały namalowane w roku 2008 i 2009.
Zobacz zdjęcia

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl