preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
1 noc
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Archiwum Imprez w Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna przed 2011 r.

Przegląd wydarzeń w zabytkowym Kasztelu w Mszanie Dolnej

Wystawa

Mariusz Kiryła - Wystawa: Mszana Dolna węglem i kredą

05.11.2010 r.
Co łączy Świdnik - Paryż i Mszanę Dolną?
Odpowiedź jest prosta MARIUSZ KIRYŁA!

Mariusz Kiryła był uczestnikiem II Ogólnopolskiego Pleneru Inicjatywy ArtAngel.
Nie ukrywał zauroczenia Mszaną Dolną i okolicą. Z inicjatywy artysty powstał cykl prac poświęconych Mszanie Dolnej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa

Folwark Sztuki w AMBERGU

17-19.09.2010 r.

Do Ambergu przyjechali muzycy i artyści związani od dawna ze Starą Winiarnią: Marta Witosławska z Mszany Dolnej, Michał Liszka z Mszany Dolnej, Zygmunt Kłosowski z Męciny, Aleksander Majerski z Limanowej, Józef Steliga, Roman Smoroński z Limanowej, Roch z Berlina, Tadeusz Latoń z Sułkowic z bratem.

ZOBACZ WIĘCEJ

Degustacja Win

Plener malarski grupy ArtAngel

09.09.2010 r.

Plener malarski grupy ArtAngel w Mszanie Dolnej zakończył wernisaż w Galerii Folwark Sztuki w Folwarku Stara Winiarnia. Wzięli w nim udział również wychowankowie szkoły Art-Galeria prowadzonej przez Michała Liszkę. Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie, tym bardziej, że wystawa prac początkujących i profesjonalnych malarzy wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Mszany Dolnej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa

I MAŁOPOLSKI FESTIWAL WINA

04.06.2010 r.
Pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Folwarku Starej Winiarni w Mszanie Dolnej odbył się po raz pierwszy MAŁOPOLSKI FESTIWAL WINA.
Imprezę przewidzianą jako zjazd winiarzy województwa małopolskiego połączoną z prezentacją w postaci degustacji win z naszego regionu otworzył uroczyście p. Marek Jarosz - Prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina podkreślając, że jest to wielka próba powołania do życia pierwszego Festiwalu Win w Małopolsce.

ZOBACZ WIĘCEJ

Degustacja win

Wernisaż wystawy malarstwa ARTURA CEGLIŃSKIEGO

04.10.2010 r.
W Galerii Folwark Stara Winiarnia odbył się wernisaż malarstwa Artura Ceglińskiego. Artysta mieszka i tworzy w Austrii, a w Polsce po raz pierwszy zaprezentował swoje niezwykłe prace: m.in. cykl „Twarze” oraz malowane etykiety win.
Ich klimat i nastrój doskonale współgrał z odbywającym się właśnie Małopolskim Festiwalem Wina

ZOBACZ WIĘCEJ

degustacja win

Grupa artystyczna ZŁOTA LINIA - wernisaż

01.05.2010 r.
Złota Linia to 11 wspaniałych nazwisk, każdy reprezentuje inny gatunek sztuki. W ten pierwszy majowy dzień mogliśmy zostać oczarowani w Folwarku Sztuki. Cała folwarczna galeria wręcz tonęła w różnych odmianach artyzmu.
Kolorowo było nie tylko od prezentowanych prac, ale też od postaci artystów uświetniających wernisaż wystawy, a także od licznie przybyłych Gości.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Wańkowicz - Marczak

04.12.2009 r.
Artystka pochodzi ze znanej rodziny Wańkowiczów, z której wywodzi się między innymi: pisarz Melchior Wańkowicz oraz wybitny artysta malarz Walenty Wańkowicz.

Mieszka i tworzy w Rabce. Jej twórczość jest bardzo różnorodna. Maluje na szkle, ceramice, tworzy obrazy olejne oraz akwarele.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa

Wieczornica Artystyczna Poświęcona Janowi Pawłowi II

24.10.2009 r.

Uroczysty koncert  poświęcony 31. rocznicy inauguracji pontyfikatu Papieża Jana Pawła II odbył się 24 października w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej.

W uroczystej części Wieczornicy odczytano „Przesłanie – List Pamięci” dedykowany Janowi Pawłowi II, oraz wykonano specjalnie na tę uroczystość opracowaną polską wersję światowego przeboju „Jesus Chrystus”.

ZOBACZ WIĘCEJ

Degustacja Win

Wernisaż wystawy PASTISZE FOTOMALARSKIE Konrad Pollesch

24.10.2009 r.

Konrad Pollesch, krakowski artysta-fotografik, zaprezentował w Galerii Folwark Sztuki wystawę - kolekcję pastiszy fotomalarskich. Prace te, powstające przy zastosowaniu techniki komputerowej, przedstawiają znane postaci ze świata nauki, kultury i sztuki w niecodzienny sposób - ich twarze są wmontowane w portrety malarskie powstałe w czasach od średniowiecza do końca XIX wieku.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa

"Z Kuala Lumpur do Mszany Dolnej" - wystawa malarstwa

31.07.2009 r.
Yuszlan Yon Suhud (Lan) urodził się w 1969 roku, w Malezji. Od dziecka interesował się malowaniem (wtedy kredkami), a inspiracją był jego dziadek, u którego się wychowywał. Pan Suhud senior, wysłał swojego wnuka do college’u artystycznego w Selangor, ale po kilku tygodniach zajęć, nauczyciel malarstwa stwierdził, że Lan po prostu marnuje swój czas i (oprócz ewentualnej teorii), szkoła nie może mu nic dać.

ZOBACZ WIĘCEJ

Degustacja win

Wystawa malarstwa Zygmunta Kłosowskiego

03.07.2009 r.
Przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje, talent oraz temperament i poczucie humoru znajdują odbicie w zainteresowaniach pana Zygmunta. Maluje, rzeźbi, dokumentuje ginącą architekturę, kolekcjonuje stare druki i inne relikty przeszłości, nieustannie przeobraża swój dom sprawiwszy, iż stał się on miejscem spotkań artystów, krewnych i znajomych rozsianych po całej Polsce oraz poza jej granicami.

ZOBACZ WIĘCEJ

degustacja win

Święty interes

05-26.07.2009 r.
W Hotelu Folwark Stara Winiarnia gościliśmy ekipę polskich filmowców realizujących w okolicach Szczyrzyca nowy film - komedię - o roboczym tytule M-20.

Trzon ekipy, na czele z reżyserem Maciejem Wojtyszko oraz aktorami m.in. Piotrem Adamczykiem i Adamem Woronowiczem, mieszkał przez trzy tygodnie w Folwarku.

ZOBACZ WIĘCEJ

Targi Ślubne

Wystawa malarstwa Macieja Leśniaka

16.05.2009 r.
Maciej Leśniak, ur. 1951 w Krakowie. Absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Studia na Wydziale Tkaniny ASP w Krakowie oraz w Instytucie Sztuki Liturgicznej PAT.
Maluje, rysuje, tka. Projektuje witraże, wnętrza sakralne i mieszkalne, ogrody i architekturę ogrodową. Zajmuje się także malarstwem architektonicznym i polichromią.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa

Otwarcie Hotelu Folwark Stara Winiarnia

20-22.02.2009 r.

Specjalnie z okazji otwarcia Hotelu Folwark Stara Winiarnia przyjechał do Mszany ks. Zdzisław Balon proboszcz parafi św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie, aby wziąć udział we Mszy św. połączonej z poświęceniem obiektu.
Modlitwom przewodniczył o. Janusz Wróbel, kustosz sanktuarium Mariahilfberg w Ambergu, a udział w uroczystej Mszy wzięli również dwaj księża z Krakowa: o. Eligiusz Dymowski

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa

Bawarski Weekend

20-22.02.2009 r.
W uroczystościach otwarcia hotelu Folwark Stara Winiarnia brali udział Goście z Bawarii: właściciele restauracji Bergwirtschaft w Ambergu, oraz przedstawiciel browarów Bischofshof i Weltenburg - Armin Weiß.

Wszystkie specjały serwowane podczas Weekendu Bawarskiego przyrządzał specjalnie na tę okazję mistrz kucharski Herbert Erras

ZOBACZ WIĘCEJ

Targi Ślubne

Wystawa obrazów Kamila Kukli

15.08.2008 r.
Urodzony w Tarnowie w 1989 roku. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Tarnowie. Tam też tworzy i mieszka.

Uprawia malarstwo olejne, rysunek.
Zajmuje się również muzyką oraz fotomontażem cyfrowym.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa

Wystawa prac Grupy Artystycznej AALTANA

27.10.2007 r.
Folwark Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej ul. Ogrodowa 2 zaprasza codzienne za sprawą Jerzego Trejta na wystawę prac Grupy Artystycznej AALTANA.
Czym jest Aaltana i po co jest Aaltana ?
Aaltana jest grupą artystyczną powstałą w połowie lat 90. XX wieku po to, by robić sztukę.

ZOBACZ WIĘCEJ

Degustacja Win

Wernisaż wystawy Joanny Tokarczyk

19.10.2007 r.

Jerzy Treit w piątkowy wieczór 19.10.2007 otworzył wernisażem kolejną wystawę malarstwa w Folwarku Sztuki w Mszanie Dolnej ul. Ogrodowa 2. Tym razem w naszych starych murach gościmy twórczość niezwykłej artystki Joanny Tokarczyk.
Malarka, grafik, instruktor jogi, marketingowiec – urodziła się w 1977 roku w Limanowej, aktualnie mieszka i pracuje w Krakowie.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wino

Agnieszka Baczewska i Piotr Piątek.
Cykl imprez związanych z III Dniami Papieskimi


12.10.2007 r.
Nastrojowy koncert z udziałem Agnieszki Baczewskiej – śpiew, Magdy Kordoń – skrzypce i Piotra Piątka – fortepian,
uświetnił niedzielne popołudnie III edycji obchodów Dni Papieskich w Mszanie Dolnej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Targi Ślubne

Wernisaż wystawy - Wacław Jagielski

29.06.2007 r.
Artysta zaprezentował kilkadziesiąt prac przedstawiających otaczający nas świat, architekturę i pejzaże niezakłócone obecnością człowieka. Obrazy artysty emanujące ciepłem i światłem, wywołują niezwykłą atmosferę.
Największym uznaniem miłośników malarstwa cieszyły się m.in. „Maki”, „Tatry – na grani” i „Kraina słonecznego bytu”.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wino

Neowitraże Piotra Barszczowskiego i lampy secesyjne CLARITIS

27.04.2007 r.
Piotr Barszczowski zaaranżował nasze zabytkowe wnętrza witrażami wykonanymi za pomocą grafiki komputerowej i niepowtarzalnej instalacji oświetleniowej, a klimat folwarcznych wnętrz dopełniają lampy secesyjne zaprezentowane przez firmę CLARITIS.
W trakcie wernisażu miała też miejsce muzyczna improwizacja pt " Przestrzeń dla wiosny".

ZOBACZ WIĘCEJ

degustacja

Wernisaż wystawy Krzysztofa Kulisia - EMOCJE

23.03.2007 r.
Artysta ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W 1970 roku uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1973 roku jest dyrektorem BWA w Nowym Sączu i Prezesem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Animatorów Kultury oraz Honorowym członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Degustacja

II Dni Papieskie w Mszanie Dolnej

13-15.10.2006 r.
Wieczorna część niedzielnych obchodów Dni Papieskich upłynęła pod znakiem poezji i muzyki. Mszański Salon Artystyczny gościł nielada wykonawców.

Swoje utwory zaprezentowali: Franciszkanin - Eligiusz Dymowski oraz dobrze znany w Mszanie Dolnej - ksiądz Marcin Godawa.

ZOBACZ WIĘCEJ

Degustacja Whisky


Słowacja w Fotobitach Andrzeja Wierzchowskiego

01.12.2005 r.


Miło nam poinformować Państwa, że od początku grudnia 2005 r. w Galerii - Folwark Stara Winiarnia można oglądać II część wystawy fotobitów znanego krakowskiego artysty Andrzeja Wierzchowskiego. Organizowana wystawa -"Słowacja w fotobitach Andrzeja Wierzchowskiego".

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa

Teatr, Teatr - DZIADY cz. II

04.03.2006 r.
Dziady w wykonaniu uczniów z Łukowicy przeniosły widzów w czasy pogańskie, kiedy na pamiątkę zmarłych przodków na Litwie, w Prusach i Kurlandii obchodzono uroczystości połączone z gusłami, zaklinaniem duchów i obrzędowymi śpiewami.
Pełna ekspresji gra młodych aktorów wywarła na wszystkich niezapomniane wrażenie, a stare mury Folwarku były doskonałym tłem rozgrywającej się akcji dramatu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Degustacja win

Folwark Stara Winiarnia zaprasza

05.05.2005 r.
Opis sal Folwarku Stara Winiarnia – obiektu z ponad 300-letnią historią.
Na parterze Folwarku Stara Winiarnia znajdują się 3 sale:
Sala Kominkowa, w której jednorazowo może przebywać do 70 osób. Jest to typowa sala restauracyjna dla Gości przyjeżdżających do Folwarku na dobry obiad z rodziną lub znajomymi.

ZOBACZ WIĘCEJ

PorajHistoria zatrzymana w kadrze

01.01.2005 r.


GALERIA ZAWIERAJĄCA HISTORYCZNE ZDJĘCIA
Z KOLEKCJI RODU KRASIŃSKICH,
DAWNYCH WŁAŚCICIELI DWORU W MSZANIE DOLNEJ.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wernisaż

Prace adaptacyjne

01.01.2005 r.

Galeria obrazuje, ile wysiłku i nakładów trzeba było włożyć, aby Folwark Stara Winiarnia mógł wyglądać, jak wygląda obecnie.

Budynki oraz cały teren byłej wytwórni win przedstawiał, jak to się mówi, "obraz nędzy i rozpaczy"...

ZOBACZ WIĘCEJ

Newsletter

Powiadamiaj mnie o nowych pakietach i nowościach.

© 2024 Folwark Stara Winiarnia - wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by : LEMONPIXEL.pl  /  Booking by: HOTRES.pl